Eski başkana ‘nüfuz ticareti’ suçlaması

12 Haziran 2019, Çarşamba 17:53

     


Didim Toplum Destekli Huzur ve Güvenliği Güçlendirme Destekleme Kalkındırma Yaşatma Derneğinin Eski Başkanı Olcay Tiryaki'yi, nüfuz ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı. Tiryaki, Adliye'deki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Didim’de İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Olcay Tiryaki’yi devletin ileri gelenleri ile samimi olduğu izlenimi vererek nüfuz ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına aldı. Dernek başkanlığı görevinden bir hafta önce ayrıldığı öğrenilen ve jandarmadaki ifadesinin ardından Adliye'ye sevk edilen Tiryaki, serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Tiryaki, “Şahsım ile ilgili yapılan şikayet üzerine, ‘nüfuz ticareti’ suçundan dolayı gözaltı olayı yaşadım. Tutuklamaya sevk edilmeden, adli kontrol şartı bile olmadan serbest kaldım. Ama benim şahsımla ilgili olan bu durumun, AK Partimize ve milletvekillerimize mal edilmesi beni son derece üzmüştür. Hiç kimsenin başkası üzerinden birilerini karalaması hoş değil. Ben her zaman şunu söylemişimdir. ‘Benim AK Parti’de asla resmi bir görevim olmamıştır, bir makamım, mevkim yoktur” ifadelerine yer verdi. (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler