Aydın STK’ları Çin heyetini ağırladı

10 Ağustos 2018, Cuma 12:36

     


Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolos Vekili Ni Xiaojing ve Ticaret Konsolosu Liu Weiguo, Aydın’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Aydın Ticaret Borsası’nın (ATB) ev sahipliğinde Aydın Sanayi Odası ve Aydın Ticaret Odası, Çinli heyeti ağırladı. Aydınlı Sivil Toplum Kuruluşları (STK), “Aydın için olası işbirliği imkânlarının ekonomik ve ticari fırsatlara dönüştürülmesi adına elimizden gelen gayreti sunmaya hazır” açıklamasında bulundu.

Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolos Vekili Ni Xiaojing ve Ticaret Konsolosu Liu Weiguo Aydın Ticaret Borsası ev sahipliğinde Aydın Sanayi Odası ve Aydın Ticaret Odası heyeti ile görüşme de bulundu. ATB’de yapılan görüşmede, Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolos Vekili Ni Xiaojing tarafından Çin hakkında bilgiler verilerek, iki ülke arasında maden, sanayi, zeytinyağı, incir, kiraz gibi ürünlerde ticari ilişkilerin güçlendirebileceğine değinildi. İzmir Başkonsolos Vekili Ni Xiaojing, “Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Konsolosluğu olarak kısa zaman içerisinde Aydın Ticaret Borsası, Sanayi Odası ve Ticaret Odası ile ticari ilişkilerimizi yakınlaştıracağımızı düşünüyorum. Görevimiz Ege ile Çin Halk Cumhuriyetinin ilişkilerini güçlendirmektir. Türkiye, Avrupa ile Asya arasında köprü görevi gören, coğrafi açıdan önemli bir noktada bulunan bir ülkedir. İki ülke arasındaki ticaretin gelişmesini istiyoruz” İfadelerine yer verdi.

Aydın STK Başkanları, Aydın için olası işbirliği imkânlarının ekonomik ve ticari fırsatlara dönüştürülmesi adına ellerinden gelen gayreti sunmaya hazır olduklarını ifade ettiler. Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolos Vekili Ni Xiaojing ve Ticaret Konsolosu Liu Weiguo’ya, Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Laboratuvarları ve Borsa idari kısmını gezdirerek yapılan çalışmalar ve Laboratuvar birimleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Yapılan ziyaret sonrasında Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolos Vekili Ni Xiaojing ve Ticaret Konsolosu Liu Weiguo’na Aydın İncir’i hediye edilerek ziyaret sonlandırıldı. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler