Milli Piyango biletinde kabartmaya dikkat

21 Aralık 2018, Cuma 14:57

     


Yeni yılın yaklaşması ve bu yılki büyük ikramiyenin 70 milyon TL olması Manisa’daki milli piyango bilet satışlarında artışa sebep oldu. Vatandaşın umudu olan milli piyango biletlerinin sahte olup-olmadığı konusunda uyarıda bulunan milli piyangocular, gerçek biletlerin sol alt köşesindeki sayılarda kabartma olduğunu ve vatandaşların bu tür biletleri alması gerektiğini ifade ettiler.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Yılbaşı ikramiyesinin bu yıl 70 milyon TL olması vatandaşların umutlarının ve hayallerini daha da arttırdı. Yeni yıla kısa bir zaman kala Manisa’da milli piyango biletlerinde artış yaşandı. Çeyrek 17,50 TL, Yarım 35 TL ve Tam 70 TL’ye satıldığı milli piyango biletlerinde vatandaşlar daha çok çeyrek bilete rağbet gösteriyor.

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte artış gösteren bilet satışlarında milli piyangocular özellikle sahte bilet konusunda vatandaşları uyardı.

18 yıldır Milli Piyangoculuk yapan Hasan Kazan, bu yıl biletlere ilginin yoğun olduğunu ifade ederek, “Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte bilet satışlarımızda artış başladı. Sahte bilet ile gerçek bileti kimi zaman bile ayırt etmekte zorlanıyoruz. Ancak bu zamana kadar sahte bilet satışı yapmadık. Ancak vatandaşımıza uyarımız biletlerini ruhsatı olan ve tanıdık piyangoculardan alsınlar. Gerçek bilettin altındaki rakamlarda kabartma var. Elinizle hissedilebiliyor. Vatandaşlar buna dikkat etsin’’ dedi.

28 yıldır Milli Piyangoculuk yapan Sami Kepenekli ise bu yıl büyük ikramiyenin 70 milyon olmasının bilet satışlarında artış yaşanmaya neden olduğunu ifade ederek, “Bilet satışları geçtiğimiz senelere nazaran bu yıl çok iyi. İyi olmasının nedenlerinden birisi bu yılki büyük ikramiyenin 70 milyon TL olması. Büyük umutlarla ve hayallerle vatandaşlarımızı bilet alıyor. Umutla yaşıyoruz artık’’ dedi.

Gerçek biletlerin sol alt köşesindeki rakamlarda kabartma bulunduğuna dikkat çeken Milli Piyango Satıcısı Kepenkli, “Sahte ve gerçek bileti ayırt etmek zormuş gibi görünebilir. Ancak gerçek biletin sol alt köşesindeki rakamlar kabartmalı oluyor. Bu kabartmalı rakamlara elimizi sürdüğünüz zaman hissedebiliyorsunuz. Ancak sahte bilette bunu hissedemiyorsunuz. Sahteler fotokopi gibidir. Vatandaşlarımızın aldanmamaları için ruhsatlı bayilerden almaları gerekir’’ dedi.

Milli piyango satıcıları bir taraftan satışlarını yaparken, bir taratanda sahte ile gerçek biletlerin nasıl ayırt edileceği konusunda vatandaşlara bilgi veriyor. (İLKER KILIÇASLAN) 
Son Eklenen Haberler