Aile Danışmanından çiftlere uyarı

22 Aralık 2018, Cumartesi 16:58

     


Yunusemre Belediyesi bünyesinde ailelerin yaşadıkları sıkıntıları aşmak amacıyla oluşturulan Aile Danışmanlığı Birimi hizmetlerine devam ediyor. Çocuklarını korumak adına yapılan müdahalenin evlilikleri zora soktuğuna vurgu yapan Aile Danışmanı Sema Yıldırım aileleri bu konuda uyarıyor.

Yunusemre Belediyesi binasında ücretsiz olarak verilen aile danışmanlığı hizmeti çiftlerin, birbirileriyle, çocuklarıyla ya da ebeveynleriyle yaşadıkları sıkıntıları çözmelerinde yardımcı oluyor. 1,5 yıldır ücretsiz olarak verilen hizmette Aile Danışmanı Sema Yıldırım, çiftlere yaşadıkları sorunları iletişimle aşmalarına yardımcı oluyor. Danışmanlık hizmetinin yanı sıra Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren hanım lokallerinde kadın-erkek doğası ve mutlu aile olmak üzere pek çok konuda seminer verdiğini dile getiren Sema Yıldırım, başvuruların büyük bir bölümünün çiftlerin ebeveynleri ile yaşadıkları sorunların oluşturduğunu söyledi.

ÇOCUKLARINI KORUMAK ADINA YAPILAN DAVRANIŞLAR ZARAR VEREBİLİYOR

Boşanmaların büyük bir bölümünün evliliğin ilk yıllarında yaşandığına vurgu yapan Yıldırım, aileleri bu konuda uyarıyor. Sema Yıldırım, ailelerin çocuklarını korumak adına yaptıkları hamlelerin çoğu zaman olumsuz sonuç doğurduğuna dikkat çekerek, “Kişi evlendiğinde anne ve babasının etkisinde kalırsa, onlara eşiyle yaşadığı olumsuz durumları da yansıtırsa kendisi aile olmakta zorlanıyor. Kızını çok koruyan, oğlunu olumsuz davranışlar karşısında destekleyen ebeveynler sorunları olduğundan daha kötü hale getirebiliyor. Elbette çoğu zaman iyi niyetle hareket edilebilir ancak unutulmamalıdır ki; iki insan bir aile kuruyorsa artık en önemli aile kendi kurdukları ailedir. Çiftler de sıkıntılarını ailelerine yansıtmak yerine birlikte aşmalı, yapamıyorsa yardım alma yoluna gitmeli. Bu anlamda Yunusemre Kent Konseyi binasında hizmet veren aile danışmanlığı birimimiz ailelerimize yardımcı oluyor” diye konuştu. (İLKER KILIÇASLAN) 
Son Eklenen Haberler