/>

SON DAKİKA

Aydın'ın önemli isimleri Rıdvan Eşin’in iftar yemeğinde buluştu

26 Nisan 2022, Salı 14:52

     


Aydınlı iş insanı, Eşin Group Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Eşin, iftar yemeği düzenledi. Eşin Grup binasındaki iftar yemeği, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Aydın'ın siyaset, bürokrasi, spor, sivil toplum kuruluşları ve medya dünyasından önemli isimlerin de katılımıyla gerçekleşen iftar yemeğinde, iftar duası Rıdvan Eşin tarafından yapıldı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Yemek öncesi konuşma yapan Rıdvan Eşin, “Bizleri bugün burada bir araya getiren Rabbime sonsuz hamd-ü senalar olsun. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) efendimize selam olsun. Rabbimize şükürler olsun. Bir Ramazan ayını daha geride bırakmak üzereyiz. Elhamdülillah bugüne kavuşturan Rabbime sonsuz hamd-ü senalar olsun. Ramazan o kadar güzel bir aydır ki başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluştur. Dikkat ederseniz ki Ramazan’ın ilk on günü hep sakin geçiyor. Bir sekine inmiş oluyor. İkinci on günü biraz yormaya başlıyor ama üçüncü on günü iyice zorlaşmaya başlıyor. Çünkü üçüncü on gün cehennemden azat olmaya vesile olabilecek on gün. O yüzden bu son gün çok kıymetli. Bugüne kadar nasıl sabırla getirdiysek inşallah şu son on günü de sabırla, tevazuyla, merhametle, tebessümle, dostlukla, kardeşlikle tamamlayacağız. İnşallah bu Ramazan ayında Rabb'imin rahmetine ve mağfiretine nail olacağız. Belki bir sonraki Ramazan buradakilerin bir kısmı olacak, belki bizler olacağız, belki olmayacağız. Nihayetinde biliyoruz ki burada misafiriz, 3 günlük bir dünya. Bu 3 günlük dünyada inşa etmemiz gereken 3 şey var; Bir, kul olduğumuzu hiçbir zaman unutmamak. Siz her neye sahip olduğunuzu zannederseniz edin aslında hiçbir şeye sahip olmadığınızı bilmek, bu dünyadaki en kıymetli şeydir. Çünkü sahip olduğunuz her şey Allah’ın. Bundan öncekilerin bıraktığı, bizim de geride bırakıp gideceğimiz şeyler. Yanımızda götüreceğimiz tek bir şey var o da kulluk bilinci. Rabb'imin yarattığı tüm canlılara saygı, sevgi merhamet bu şekilde bir yaklaşım. İnşallah bu bilinçle ömrümüzü tamamlamış olursak Rabb'im de belki bizlere merhamet eder, cennetini ve cemalini nasip eder. Bana hep şunu söylerler; Sen konuşmalarında çok dinden bahsediyorsun. Allah yoksa hiçbir şey yok. Allah yoksa şu yeryüzündekilerin hiçbir kıymeti yok ama cennet var, cehennem var, hesap var, mizan var. O yüzden memnun etmemiz gereken tek bir varlık Rabb'im ve onun yarattığı kullar, insanlar. O yüzden kimse kusura bakmasın ‘Allah’ demeye devam edeceğiz son nefesimize kadar inşallah” dedi.

Rıdvan Eşin’in konuşmasının ardından, ezanın da okunmasıyla konuklar hep birlikte oruçlarını açtı. Aydın Eski Müftüsü Bahaettin Bildik'in yemek duasının ardından ilahi dinletisi gerçekleştirildi. (ORKİDE ÜLKER) 


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler