“Herkes tuttuğu işin ucundan kendi menfaatini kurtarmaya çalışıyor”
26 Nisan 2022, Salı 10:24Tweet | ||
![]() |
Gazeteci Emin Aydın’ın tvDEN’de hazırlayıp sunduğu Baş Başa programına, Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Eski İl Başkan Yardımcısı ve Gazeteci Serhan Seyhan konuk oldu. Aydın'daki güncel durumlara dair değerlendirmelerde bulunan Seyhan. “Herkes tuttuğu işin ucundan kendi menfaatini kurtarmaya çalışıyor” dedi.
Seyhan, “Ben bu şehirde 6 senedir bir mücadele veriyorum. O mücadele de Aydın’da yerel kaynakların, kamu bütçesinin usulsüzlük ve yolsuzluk gibi durumlarla hiç edildiğini düşünüyorum. Bunlarla ilgili şikayetlerde bulunuyorum, ifadeler veriyorum, birçok kez yargılandım. Hakkımda 400’e yakın suç duyurusunda bulunulmuş. Kamuoyunda arkamda birilerinin olduğu iddia ediliyor. Özellikle Milletvekili Sayın Mustafa Savaş. Benim onunla birlikte hareket ettiğimi, onun danışmanlığını yaptığımı iddia ediyorlar. Beni isyana götüren en büyük gerekçelerden biri bu. Eğer ben birisinin adına bir şey yapıyor olsaydım zaten hiçbiriniz bana yanaşamazdınız ki? Maddi, manevi, hukuki hayatımın hiçbir alanında zorluk yaşamazdım. Birisi için bir şey yapıyor olsaydım o kişi Özlem Çerçioğlu olurdu. Ben Sayın Çerçioğlu’nu şu an savunan ya da savunmayan pek çok kişiden daha önce tanıyordum onu. Bizim ön planda olduğumuz, onlara göre makbul adam olarak kabul edildiğimiz zamanlarda Özlem Çerçioğlu’nun yanına yaklaşamayanlar, bugün arkamızdan atıp tutuyorlar. Milletvekillerinin de çıkıp ağızlarını bıçak açtığını gören olmadı. Sen Aydın Milletvekiliysen, Aydın halkının kaynaklarını korumakla mükellefsin. Sonuçta insanlar seni bu yüzden geçti” dedi.
“CEZALANDIRILMASININ TALEP EDİLDİĞİNİ DUYDUK”
Seyhan, “2013 yılında yapılmış atkı bere ve o dönemde yapılmış imar tadilatlarından dolayı Özlem Çerçioğlu’nun da sanık olarak yargılandığı bir dava var. Bu dava 8 yıl sonra yerel mahkemede sonuca yaklaştı. Bugün mütalaası verildiği düşünülüyor. Mütalaada çok net olmamakla birlikte görevi kötüye kullanmaktan cezalandırılmasının talep edildiğini duyduk. Bu teyit edilmiş bir bilgi değil. Fakat atkı bere veya benzer imar tadilatı dosyalarında suç işleyen ya da suç işlediği düşünülen birinin yargılaması yerel mahkemeye anca geliyor. Herkes tuttuğu işin ucundan kendi menfaatini kurtarmaya çalışıyor” diye konuştu.
“EĞER KORKSAYDIM EVİMİN ÖNÜNDE DARP EDİLDİĞİMDE KORKARDIM”
Seyhan, “Bizim isyanımızı gören var mı? Aydın halkının isyanımızı görmesi benim için çok önemli. Sosyal medya üzerinden ‘Seni korkuttular mı? Satın mı aldılar?’ şeklinde mesaj yazanlar olmuş. Sizlerin korkma hakkı var ve bu konularda ağzınızı açmadınız. Dediğiniz gibi korkmuş olsaydım yine de bu benim en doğal hakkım Ben vatandaş değil miyim? Benim de korkma hakkım var. Ama ben korkmuyorum. Böyle bir durum söz konusu olsa gelip de burada konuşmam. Eğer korksaydım evimin önünde darp edildiğimde korkardım. ASKİ’ye ait bir araçtan inen şahısların beni darp ettiğine dair görüntüler mevcut. Ben bu görüntüleri Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzey bürokrat ve Belediye Başkan Vekili olan kişiye attım. ‘Bana saldıracaksanız karşıdan gelin’ dedim. Evine giren adama arkadan saldırmak dünyanın neresinde olursa olsun haince ve alçakçadır. Çünkü benim düşmandan korkum yok. Yüzüme gelse en azından kim olduğunu bilirdim. Ben yaptığım hiçbir şeyi saklamadım. Birçok kez sahte hesaplardan saldırdığım şeklinde suçlamalarda bulundular. ,Fakat ben zaten her yerde açıkça konuşuyorum. Neden sahte hesaplardan yazma gereği duyayım? Mustafa Ezici isimli bir adam Emniyet’te ifade vermiş. ‘Osmanlı Torunu’ isimli bir hesap vardı. Haşmet Aysan ve bazı yargı bürokratlarına hakaret ediyordu. Bunu n karşılığında Özlem Çerçioğlu 500 bin lira verdi’ demiş. Ayrıca Ayşe Arman’ın Aydın’da gerçekleşen röportajı için 300 bin lira ödendiğine dair ifadelerin yer aldığı konuşmalar da mevcut. Bu iddialar 2-3 senedir ortada ve kimse bir açıklama yapmıyor. Doğru ya da yalan hiçbir şey denmiyor” dedi. (MEHMET AYDIN)
HABER VİDEOLARI
![](/media/denge/TrTmNaeDNsrdyhnJjWUGvXmDmfbSByvEWubksayOknAGjFnoKHBBYlTEWgmkSYru.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesi Fatih Mahallesi Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu,
![](/media/denge/WfykQtJpHQoGsNZsKUvHQPwRPRiiJPRHUfVPcFoUosxjOktjgyrmauOinEzTtmts.jpg)
Aydın'ın Kozalaklı Köyü'nde doğan ve 44 yıldır terzilik yapan Ünal
![](/media/denge/zyOMLVFuYANFTiBPnUmyJnTtoqGiDUgRFyMKcjqAKnnymXdZHGCVlPYFReirPmGl.jpg)
tvDEN ekranlarında Selime Aydemir’in hazırlayıp sunduğu Gündem Özel
![](/media/denge/VtTmFIpgtpFltHMaYgbmiiOaErjLFSjJZbYPAmplxQFzyHRwjwpzPUCcZVtrbKSk.jpg)
Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği, 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın
![](/media/denge/QSaVvFuZmOEKmQSwTJqeOMYeSWWcfcrstuCOOGFYIjnjZFUzqtWzBojfsoLntTwD.jpg)
Aydın’da birçok kişiye yardım eli uzatarak büyük işlere imza
![](/media/denge/SbFBDBBVwUGAiBztHruxdNIKCSOvHpffSpdsXFBNoTBdjPaDAbMsuLjEPJuzTNob.jpg)
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Dr. Öğr.
![](/media/denge/MnitmnAxQqzWVsXpidTAwosiJRfdCxalaJwsvVntOwKfqplyfnHJOYphGnIuchnL.jpg)
AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler'in açıklamalarına göre
![](/media/denge/gQqVxIRmDPhXoCsLYkBYBCmUtpBDRUkGEuqYvlycvkBvjfcTiuJqgRTSUKIyBRXh.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Sayad Sertkaya Güzellik Merkezi
![](/media/denge/LfaYBaGHgxVBeENRWuTsLqYEcKUqTBussHJbrElMcNrZxfimYiOCLJwSKzQRemTT.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmete başlayan Nova Çocuk Kreş ve
![](/media/denge/OktauVWdecdxGmohLIutMIOJpWpEikDZMluqQVJiCwEyNFAcHhmQEzguzuMgUuLj.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde 18 yıldır hizmet veren berber Yunus Gedik iş
![](/media/denge/nLDekgxxvPbbvfdMrFsNdCgXfdZTyGFFnBHgNhGhFwmPwOWkuIJBMlnTXzKTRpmu.jpg)
Aydın'da yıllardır adından söz ettiren Has Akasya Kahve'nin işletme sahibi
![](/media/denge/ENvrgTTHMXvguCsWwAtspdjzLflYaiCEmaMXemCwGhaEuFltpkmsdUiDEEPnJRvt.jpg)
Aydın'da yaşayan ve mobilya sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren
![](/media/denge/svjUWrmtNCMphgTWcMyYyylgXAZbFmGFbLgbviAbbSqXzaLuFMuUTILPqhBXeBwC.jpg)
Aydın'da vatandaşlar, emekli maaşlarındaki son düzenlemelere tepki gösterdi.
![](/media/denge/xTiavSTOisxHJchKbAFXBIDshoXchWoIdFGmTCqxrNscofUIZfFjXaIWRhdDRaTv.jpg)
Aydın'da yaşayan emekli vatandaş Nazif Kılıç, mevcut ekonomik duruma ve
![](/media/denge/pofvkaWxpvAoqwOgwcETxDaETBzTBRWiBygGfgJEfmGUgzbpTvlvJwbyTCxlSfJe.jpg)
Aydın'ın Efeler ilçesi Efeler Mahallesi'nde hizmet veren bir akaryakıt
![](/media/denge/dGoRbCHDmyzSRCGalgPZgnGEWudnHaVTFngegjNBrIbeqPkjpaEgoSJgvLoYiTFn.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde, Aykaryay Tiyatro oyuncuları ‘Latmos’a
![](/media/denge/MuMABkOuqReMGAWagRBecdkeyFjvZMAemMCbRRRpcSGBNVyvopMNBbQiPAUMtEAg.jpg)
tvDEN ekranlarında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Rabia Eser'in
![](/media/denge/TdYOxKmZydFiFqSLhaELAjNlgSnsHxWiJDiaJUrPyniffLHSgeLLEpmuCYrRIZma.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Sarraf Gökhan Kargın, önceki
![](/media/denge/MVwcwWYFDsLYXQffmhahFeyXkESOThFdDVVzXyrgHrHboFACWzMBipkhTYRqrVXP.jpg)
Aydın'ın Efeler ilçesi Batı Gazi Bulvarı'nda hizmet veren Kale Motor
![](/media/denge/KrOcpYnRLNTVBBdffCpwZiNgdxoBFFBiHkijLqFjZIWgQIGSSimhIcuqTRuMBlyu.jpg)
Aydın Bahçeşehir Koleji öğrencileri Nehir Yurt ve Fulya Sarıerler, Liselere
![](/media/denge/SpyRuwwEvLmuBtOramWmHzNwoADAokgnketnhkERxLfPDsaEtQimbJrdsDghEIeW.jpg)
Aydın, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından düzenlenen Bölge
![](/media/denge/ZKcJvfJVOpswXatmMgAQgIgXntSrsLRYJkhaEUPsjtjmTMlhGOPnVQILTEpGjxMS.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesi yeni yol açmak isteyen Aydın Büyükşehir
![](/media/denge/SlwMLQiIEnqdCJeVPjNkFhFLNSbnKbDUPnfqYdCPGYpXoWqzHDzzEmomabjcEOwu.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde 50 yıldır 24 metrekarelik dükkanında kalaycılık
![](/media/denge/eeiFBPJsBJewsOrmzNBzaQMKwlaCmDgGvWeyIyQmMnfHmYdLmlotgQQeQIHzzFrN.jpg)
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman
![](/media/denge/DBUPCczZOQwbJIZOmWpInpdLfrTFuHvPPdgwnTgjDAQBiNmHkRhASWTRgkDQAyjS.jpg)
Aydın'da bu yaz, yüksek sıcaklıklar ve artan maliyetler nedeniyle pazarcı
![](/media/denge/DnGostzcGZvmRDmKBwLDOzrHjDMUgQrYtOJUFlPdLjKLAHMstDvRbexIrBzVWNNV.jpg)
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık'ın
![](/media/denge/tLmeLWkjgHGJELzzCKaVKTsluimxJpAfLtFwNJOSrgwCbOvJNBpHlfkcwUAHCaqW.jpg)
Aydın'ın Efeler ilçesi ASTİS Sanayi Sitesinde bulunan otluk alandaki yangın,
![](/media/denge/aykWOmkqGmMsFaEWShULEvLJlJxivtucMmoBqOeaFCPcMnpfIbSNJuKYXUpdEQKJ.jpg)
Hukukçu ve sosyolog Zekai Savaşlar, tvDEN’de yayınlanan Kuş Bakışı programında
![](/media/denge/OkuArKdLqPMibuxViVASTwqYgVhCgWevrQBBvmCtTVCgjoeddWBtDIzVukIOhLtk.jpg)
Aydın’ın Koçarlı ilçesi sınırları içerisinde gerçekleşen
![](/media/denge/aRPRpOFTLmkpYvjcVwLdNbjwKsqMmEnkPCWZPSLkKUvajoCVkFxUOPhcLPvTOyRM.jpg)
Aydın’ın Çine İlçesi’nde hizmet veren Ege Et Entegre Tesisleri’nde
![](/media/denge/LvEczNPFEOZklQIkRTfqGXhKLHFmsqLmfKOQbdJtRswZYWmvEAbuHNjeCRneJwMu.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde market işletmeciliği yapan 41 yaşındaki Tevfik