Bornova’da muhteşem 29 Ekim

29 Ekim 2018, Pazartesi 16:10

     


Bornova’da dün binlerce vatandaşın katıldığı kortej yürüyüşü ve Haluk Levent Konseri ile başlayan coşku dolu Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, bugünkü resmi törenlerle devam etti. Bornova Stadı’ndaki törene, “Kanımım Rengi Albayrağım” temalı final tablosu damga vurdu.

Bornova Stadı’ndaki resmi törenler, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Topçu Albay Abdullah Katırcı ve Bornova Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Akkaya’nın, halkı selamlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden kutlamalarda, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Kaymakam Fatih Genel, Türk Halkı’nın karakterine en uygun yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu söyledi.

Öğrencilerin okudukları şiirler ile duygu dolu anlar yaşattı. Miniklerin zeybek oyunları ile jimnastikçilerin trampolin gösterileri büyük alkış aldı.Törende 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Kros Yarışması’nda derece giren sporcuların ödülleri de verildi. Bornova Stadı’ndaki resmi törenlerin finali “Kanınım Rengi Albayrağım” temalı gösteri ile yapıldı. Coşku dolu törenler, Stadyum’dan Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden Cumhuriyet Şeref Yürüyüşü ile son buldu. (ÖZLEM YILMAZ) 
Son Eklenen Haberler