Geleceğin yıldızlarından muhteşem final

15 Ağustos 2018, Çarşamba 17:28

     


Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Yaylı Çalgılar ve Oda Müziği Masterclass (Ustalık) Programı'nın bu yılki etabı tamamlandı. Dünyaca ünlü klasik müzik sanatçılarından eğitim alan gençler, güzel bir final konserine imza attı.

Bu yaz döneminde üçüncü kez düzenlenen Karşıyaka Belediyesi Yaylı Çalgılar ve Oda Müziği Masterclass Programı, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Şef Rengim Gökmen yönetimindeki programda; uluslararası alanda saygın öğretim görevlisi ve sanatçılar Cihat Aşkın, Hakan Şensoy, Dylan Blackmore, Feza Gökmen ve Oğuzhan Kavruk eğitim verdi. 23 katılımcı arasında da Türkiye'nin farklı kentlerinin yanı sıra, Amerika ve İngiltere gibi yabancı ülkelerden gelen gençler de yer aldı. Program kapsamında her gün bireysel dersler ve hemen her akşam öğrenci konserleri yapıldı. Öğrencilerden oluşan oda müziği grupları, Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA) üyeleri ile birlikte çalışma imkanı da buldu.

KODA İLE KONSER FIRSATI

Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar, Deniz Baykal Kültür Merkezi'nde verdikleri final konserinin ardından sertifikalarını aldı. Öğrenciler arasından seçilen 8 gencin, gelecek sene KODA ile özel bir konser verme şansı kazandığını söyleyen Şef Rengim Gökmen, "Bu imkan, gençlerimizin kariyerlerinde çok önemli bir adım olacak. Ustalarının izinden giden gençler yetiştiriyoruz. Türkiye'de ilk kez, orkestra şefliği alanında başlattığımız yaz okulu da bu yıl 28 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek" dedi. (DHA) 
Son Eklenen Haberler