Çeşme'de Zeki Müren şarkıları konseri

30 Ağustos 2018, Perşembe 18:42

     


Sanat yönetmenliğini Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü tenor Murat Karahan'ın yaptığı Limak Filarmoni Orkestrası, Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda Zeki Müren şarkılarının seslendirildiği konser verdi.

Oğuzhan Kavruk'un yönetimindeki Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren'in 'Elveda Gençliğim', 'Duydum ki Unutmuşsun', 'Elbet Bir Gün Buluşacağız' ve 'Gurbet' gibi sevilen şarkılarını solist Murat Karahan eşliğinde seslendirdi. Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, turnedeki 12'nci ve son konserlerini Çeşme'de vermekten mutlu olduklarını dile getirerek, "Bir buçuk yıllık bir yolculuğun sonuna geldik. Artık CD'miz çıkacak. Bir yandan yorgunuz bir yandan içimiz buruk ama çok mutluyuz" dedi.

Zeki Müren'in Türk müziğinde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Özdemir, "Zeki Müren, herkesin tanıdığı, sevdiği ve hayatında bir parçası olduğu sanatçı. Bir gün konuşurken 'Neden Zeki Müren olmasın' dedik. Şarkılar çok sesli şekilde aranje edilince tüylerimiz ürperdi ve çok mutlu olduk. Yapıyoruz dedik ve Ankara'dan yola başladık. Bizim asıl amacımız halkımızı çok sesli müziğe daha yakınlaştırmak. Bu bağlamda bir sonraki projenin de türküler üzerine olabilecek" diye konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren konseri, işadamı Nihat Özdemir'in de aralarında bulunduğu sanat, spor ve iş dünyasından çok sayıda kişi ilgi ve beğeniyle izledi. (DHA) 
Son Eklenen Haberler