Tuncay Özkan İzmir'e geldi

2 Kasım 2018, Cuma 17:41

     


CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın İzmir’de ilçe başkanlarıyla gerçekleştirdiği yaklaşık 3 saat süren toplantı sonunda açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, genel merkeze görüşlerin iletileceğini ve önümüzdeki hafta belli ilçelerde yöntemlerin belirlenerek adayların bir an önce açıklanacağını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, bugün de İzmir’deki ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Yerel seçim sürecine dair yapılması gerekenler, genel merkez ve il-ilçe teşkilatlarıyla iletişim ve koordinasyonun sağlanması konularının görüşüldüğü toplantı İzmir Palas Otel’de gerçekleşti. Toplantı bitiminde gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, önümüzdeki hafta ya da takibindeki haftada adayların isimlerinin açıklanacağını söyledi.

Ön seçim taleplerinin dile getirildiğini ancak hakim denetiminde ön seçimin zaman darlığı nedeniyle yetişmeyeceğini ancak eğilim yoklamasını ciddi bir şekilde düşündüklerini dile getiren CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Hepsini değerlendiriyoruz ama ön seçim hakim denetiminde ön seçim, seçimlere az bir süre kaldığı için çok sıcak bakmıyoruz. Ama eğilim yoklamasını ciddi bir şekilde düşünüyoruz” dedi.

Tuncay Özkan’ın il ve ilçe teşkilatlarına müdahale ettiği yönündeki iddialara karşı neler söylersiniz?’sorusu üzerine Deniz Yücel şunları söyledi:

"Bu tür organizasyonlar il başkanlığı öncülüğünde yapılmasının doğru olduğunu paylaştık. Farklı algılanabiliyor çünkü Tuncay Beyin daveti iyi niyetli davet. Samimi bir davet. Bu sebepten ben de tüm ilçe başkanlarıma davet yaptım katılmaları noktasında gerekli uyarıyı ve hatırlatmayı yaptım. Kendileri de sağ olsun geldiler ve katıldılar. Genel merkez ve başkanımızı temsil eden il başkanı ve il yönetimidir. Bizim bu konuda kafa karışıklığımız,yok. Onun da kafa karışıklığı ya da tereddütü olmadığını düşünüyoruz. Teşkilatta da böyle bir tereddüt ve kafa karışıklığı yok. Ancak bu tip organizasyon ve davetler yapılırken örgütün hassasiyetlerine de dikkat edilmesi gerekiyor. Önemli olan partimizin başarısı. Önemli olan 30 ilçeyi kazanma hedefimiz. Bu hedefe ulaşmak için de gerekli her çalışmayı yapacağız. İletişim ve koordinasyonu da sağlayacağız. Bizim basın ve halkla ilişkilerden sorumlu genel başkanımız olsa dahi Tuncay beyin de katkı ve önerilerden faydalanacağız.” (ÖZLEM YILMAZ) 
Son Eklenen Haberler