SON DAKİKA

Serdal Bulut: Artık Yeniden Refah var, hayırlı hizmetler yapacağız

22 Mart 2024, Cuma 15:18

     


Yeniden Refah Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdal Bulut, tvDEN’de yayınlanan, gazeteci Emin Aydın’ın hazırlayıp sunduğu “Baş Başa” programına konuk oldu.

2004 yılından bu yana Aydın’da turizm sektöründe çalıştığını anlatan Yeniden Refah Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdal Bulut, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde neden aday olduğunu şu ifadelerle anlattı:

“Yeniden Refah Partisi Kuşadası kurucu ilçe başkanlığını yaptım. Geçen yıldan beridir, bir yıldır il teşkilatımızın, il başkanımızın ve genel merkezimizin talebi üzerine bu görev bizlere verildi. Bizler de ‘hayır’ demedik, diyemedik. Bu şekilde Aydın halkına hizmet etmek istiyoruz, artık halkımız nasıl teveccüh buyurursa öyle olacak. Başkan olarak görmek isterse başkanlığa, muhalefet olarak görmek isterse meclise gireceğiz. Yeniden Refah Partisi, yabancı değil. İsmi ‘Yeniden’ ama yeni gelmedik, geri geldik. Halkımızla birlikte olduğumuzda, halkımız bizleri rahmetli Erbakan hocamızın emaneti olarak görüp o şekilde ağırlıyor, kucaklıyor ve sevgilerini sunuyorlar. Biz bu konuda çok memnunuz ve buna layık olmaya çalışıyoruz. İnşallah da hayırlı hizmetler yaparak rahmetli Erbakan hocamızın yapamadığı projelerinin, yarım kalanlarını oğlu Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan'la birlikte inşallah O’nun öncülüğünde yapacağız. 14-28 Mayıs sürecinde Cumhur İttifakı ile birlikteydik. Seçimlerden önce genel başkanımız kendi adaylığını açıklamıştı. 100 bin imza sayısına çok az bir süre kala 70 bin imzayı 3 günde toplamıştık Sayın genel başkanımız için. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın talebi üzerine istişarelerde bulundular, genel merkezimizdeki kurullar neticesinde 30 maddelik bir anlaşma üzerinde mutabık kalındı ve Cumhur İttifakı’na girildi. 14-28 Mayıs seçimlerinde genel başkanımız büyük bir fedakarlık göstererek adaylıktan geri çekildi ve bizlere yeniden Refah Partisi olarak Cumhur İttifakı’ndan herhangi bir bakanlık, milletvekilliği, makam-mevki, koltuk herhangi bir talepte bulunmadık. Sadece halkımız için 30 maddelik bir tasarı, bir talepte bulunduk. 2023 Mayıs seçimlerine girdik ve 5 tane milletvekilimiz birlikte 14-28 Mayıs seçimlerinden sonra partimizi, halkımızı bizlere oy veren halkımızı temsil ediyoruz. Gelinen durumda bugün ise Cumhur İttifakı’nda değiliz. 14-28 Mayıs'ta da zaten bizler kendi logomuzla girmiştik. Her ne kadar Cumhur İttifakı’nda olsak da Cumhur İttifakı'nın sıralamalarında değil de milletvekillerimiz kendi logomuzla yüzde 2.86 oy alarak seçimi kazanan partilerinden birisiyiz.

Biz siyaseti ticaret olarak yapmıyoruz. Biz siyaseti ibadet olarak yapıyoruz. Halktan aldığımız vergiyi harmanlayarak üzerine koyarak, işleterek tekrardan halka arz edeceğiz.

Kuşadası’nda yaşam münasebetiyle, biz tuzlu su kullanıyoruz. Tuzlu olunca acaba diyorum pahalılık var ya bu tuzun ekstra katma değeri var da ondan mı bu su bu kadar pahalı diyoruz. İnanın ağzımızı yıkayamıyoruz. Dişimizi fırçalayamıyoruz ve çok pahalı yani Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanıyoruz. Özlem Hanım da mevcut belediye başkanı adayı hükümete çağrı yapıyor, hükümet Özlem Hanım'a çağrı yapıyor, vatandaş iki arada bir derede kalmış. 3 dönemdir aynı aday arasında sıkışmış kalmış. Yani önceden de yıllar öncesinden de konuşuyorduk. ‘Kime oy vereceğiz?’ diyorlardı ya hani, ‘kime verelim alternatif kimse yok ki’ diyorlardı. Gerçekten de öyleydi ama ne diyoruz artık Yeniden Refah var. Evet artık alternatif var inşallah hayırlı hizmetler yapacağız”  
Son Eklenen Haberler