"Susarak Aydın'ı kokuttuğunuzu kabul ediyorsunuz"
13 Mayıs 2021, Perşembe 12:32Tweet | ||
|
Gazeteci Emin Aydın, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na canlı yayından seslendi. Aydın, "Aydın Büyükşehir Belediyesi susarak çevreyi kanalizasyon atıklarıyla katlettiğini, Aydın'ı kokuttuğunu bu vesileyle kabul etmiş oldu. Öyle olmadığını çıkıp ortaya koyamıyor. Özlem Hanım 12 yıldır Aydın'ın kanalizasyon atıkları problemini çözememişse o koltukta ne yapıyor? Paraları nereye harcıyor" dedi.
tvDEN ekranlarında haftaiçi her gün yayınlanan Emin Aydın'la Günaydın programında Aydın, "Günlerdir Efeler ilçesinin kanalizasyon atıklarının doğaya bırakıldığını fotoğraf ve görüntülerle sizlere aktarıyoruz. Hatta bölgeden yaptığımız canlı yayınlarla aktardık. ASKİ'den yalanlama geldi. 'Yok böyle bir şey' demişlerdi. ASKİ Genel Müdürü 'Ehil olmayan insanların açıklamaları bunlar' demekle yetinmişti. ASKİ Genel Müdürüne ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na dün bir çağrı yaptık. 'Eğer bizim söylediğimiz gibi değil, sizin söylediğiniz gibiyse gelin bizi alın gezdirin, öyle olmadığını gösterin' dedik. Dün bütün gün kimseden ses soluk çıkmadı. Doğaya atıklar akıtılmaya devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi çevreyi kanalizasyon atıklarıyla katlettiğini, Aydın'ı kokuttuğunu bu vesileyle kabul etmiş oldu. Öyle olmadığını çıkıp ortaya koyamıyor. Özlem Hanım 12 yıldır Aydın'ın kanalizasyon atıkları problemini çözememişse o koltukta ne yapıyor? Paraları nereye harcıyor? Biz bunları soruyoruz diye farklı işlere tevessül etmesi, bizimle ilgili kendi kalemlerine farklı iddialar ortaya attırması durumlarını meşrulaştırmıyor. Aydın kokuyor. Aydın'ı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu kokutuyor. Aydın BŞB'nin kifayetsiz muhterisler ordusu olarak niteleyebileceğimiz gereksiz yöneticileri kokutuyor. Bir kanalizasyon atıklarını bile doğru tahliye etmeyi beceremiyorlar. Ama çamur atmayı ve insanlara saldırmayı çok iyi biliyorlar. Artık sosyal medya trolleri yani onların çamur çetesi eskisi kadar etkin değil. Çünkü deşifre oldular. Bakalım bu yaz bu kokuya nasıl katlanacağız? İmkanı olan yazlıklarına kaçıyor" dedi.
Bazı iddialardan söz eden Aydın, "Eroin kokain partileri verdikleri iddiaları da var. Sadece Halil Yıldırım'dan ibaret olmadığını duyuyoruz. Kuşadası'nda şırıngacılar diye tabir edilen bir elit zümrenin de bu işlerin içinde olduğunu duyuyoruz. En son Halil Yıldırım olayı patlamıştı. Özlem Çerçioğlu'na yakın isimlerden bir tanesi, Söke İlçe Başkan Yardımcısı Halil Yıldırım, eroin ve kokain ile yakalanmıştı. Belediyenin kaynaklarını ve paralarını çarçur edenler, Aydın'a hizmet edilmesi gereken paralarla zevk-ü sefa içinde gezenler tel tel dökülüyorlar. Bakalım biz bu kokulara daha ne kadar maruz kalacağız" diye konuştu.
Aydın Valiliği ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne seslenen Aydın, "Çevre Şehircilik İl Müdürü bunları görmüyor mu? Aydın Valiliği bu durumu görmüyor mu? Bu konuyla ilgili kamoyunu bilgilendirmek görevi Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünde de var. Çevre Şehircilik İl Müdürü çıkıp 'Hayır, Aydın'da kanalizasyon atıkları çevreye bırakılmıyor. Böyle bir şey yok usule uygun yapılıyor' da diyebilir. Geçtiğimiz günler AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı 'Büyükşehir Belediyesinin yapamadığı işleri Çevre Şehircilik Bakanı ve Devlet Su İşleri yapmak zorunda kalıyor' demişti. Söyleyecek sözü olmayanların, çıkıp cevap verme durumu da olmaz. Gösterecek hizmeti olmayanlar da ancak boş algıyla ve boş işlerle insanları oyalar. Tek bildikleri var; rüşvet dağıtmak, sosyal yardım adı altında seçmene rüşvet dağıtıyorlar. Başka yerlere rüşvet dağıttığı iddiaları da var. Bakalım onlarla ilgili gelecekte neler göreceğiz" ifadelerini kullandı. (SELİME AYDEMİR)
Aydın’ın Efeler ilçesi Fatih Mahallesi Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu,
Aydın'ın Kozalaklı Köyü'nde doğan ve 44 yıldır terzilik yapan Ünal
tvDEN ekranlarında Selime Aydemir’in hazırlayıp sunduğu Gündem Özel
Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği, 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın
Aydın’da birçok kişiye yardım eli uzatarak büyük işlere imza
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Dr. Öğr.
AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler'in açıklamalarına göre
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Sayad Sertkaya Güzellik Merkezi
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmete başlayan Nova Çocuk Kreş ve
Aydın’ın Efeler ilçesinde 18 yıldır hizmet veren berber Yunus Gedik iş
Aydın'da yıllardır adından söz ettiren Has Akasya Kahve'nin işletme sahibi
Aydın'da yaşayan ve mobilya sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren
Aydın'da vatandaşlar, emekli maaşlarındaki son düzenlemelere tepki gösterdi.
Aydın'da yaşayan emekli vatandaş Nazif Kılıç, mevcut ekonomik duruma ve
Aydın'ın Efeler ilçesi Efeler Mahallesi'nde hizmet veren bir akaryakıt
Aydın’ın Efeler ilçesinde, Aykaryay Tiyatro oyuncuları ‘Latmos’a
tvDEN ekranlarında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Rabia Eser'in
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Sarraf Gökhan Kargın, önceki
Aydın'ın Efeler ilçesi Batı Gazi Bulvarı'nda hizmet veren Kale Motor
Aydın Bahçeşehir Koleji öğrencileri Nehir Yurt ve Fulya Sarıerler, Liselere
Aydın, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından düzenlenen Bölge
Aydın’ın Efeler ilçesi yeni yol açmak isteyen Aydın Büyükşehir
Aydın’ın Efeler ilçesinde 50 yıldır 24 metrekarelik dükkanında kalaycılık
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman
Aydın'da bu yaz, yüksek sıcaklıklar ve artan maliyetler nedeniyle pazarcı
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık'ın
Aydın'ın Efeler ilçesi ASTİS Sanayi Sitesinde bulunan otluk alandaki yangın,
Hukukçu ve sosyolog Zekai Savaşlar, tvDEN’de yayınlanan Kuş Bakışı programında
Aydın’ın Koçarlı ilçesi sınırları içerisinde gerçekleşen
Aydın’ın Çine İlçesi’nde hizmet veren Ege Et Entegre Tesisleri’nde
Aydın’ın Efeler ilçesinde market işletmeciliği yapan 41 yaşındaki Tevfik