/>

SON DAKİKA

Rıdvan Eşin Nazillili gencin umudu oldu

16 Kasım 2022, Çarşamba 09:53

     


Nazilli’de geçirdiği trafik kazası sonucu sol bacağını kaybeden İhsan Kaan Güney’in (19) protez ihtiyacı, Aydınlı iş insanı, Avukat Rıdvan Eşin’in desteği ile karşılanıyor. Haftaya protez bacağına kavuşacak olan Güney’in yürüme özlemi bitecek. Yeniden iş hayatına atılacak olan İhsan Kaan, sevdiği kız ile de nişan yapacak. Yüzükleri de Rıdvan Eşin takacak.

İhsan Kaan Güney’in durumundan haberdar olduktan sonra hemen harekete geçen ve altı aydır beklediği protez bacağın yapımı için devre giren iş insanı, Avukat Rıdvan Eşin, “Kardeşimiz bize ulaştı. Medikal firma ile sıkı bir pazarlık da yaptık. Eksiğini de zekat hesabımızdan tamamladık. Zekat hesabımız bizim değil Allah’ın parasıdır. Çok şükür rabbimizin rızası ile İhsan Kaan kardeşimizin ihtiyacını karşıladık” dedi.

“BU ANI ALTI AYDIR BEKLİYORUM”

Demirci kalfası olduğunu söyleyen İhsan Kaan Güney, “Bu yıl 28 Mayıs günü Nazilli’de motosiklet ile geçirdiğim tek taraflı kazada sol bacağımı diz üstünden kaybettim. Kaza, tek taraflı olduğu için sigorta şirketi protez masrafını karşılamadı. Aydın’da özel bir medikal firmada gelecek hafta protez bacağım takılacak. Yeni bir işe atılmak, sevdiğim kız ile nişanlanmak ve özgürce yürüyebilmek için 6 aydır bu anı bekliyorum” diye konuştu.

“ÇOK MUTLUYUM”

Normal şartlarda iki yada üç ay içinde protez takıldığını belirten Güney, “Yaklaşık 150 bin TL maliyeti vardı. Maddi durumumuz müsaade etmediği için biz altı ay bekledik. Rıdvan ağabey karşımıza çıkmasa belki daha çok bekleyecektik. O’nun sayesinde yürüme özlemim bitecek. Çok mutluyum. Önümüzdeki haftanın bir an önce gelmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

“YAŞAMAYAN BİLMEZ”

Rıdvan Eşin’in kendisi için yaptığı bağışın önemine vurgu yapan İhsan Kaan Güney şunları söyledi: “Yaşamayan ve çekmeyen bilmez, o yüzden Rıdvan ağabeyimin bana yaptığı iyiliğin kıymeti paha biçilemez. Allah ondan razı olsun. Benim için harcadığının bin katını ona versin. Onun gibiler olduğu sürece bizim gibi insanlar asla ortada kalmaz.”

NİŞAN YÜZÜKLERİNİ EŞİN TAKACAK

İhsan Kaan Güney’in nişanlanmak için protez takılmayı beklediğini sonradan öğrenen iş insanı Eşin, “Nişan yüzüklerini ben takacağım, nikah şahitleri de olacağım. Sadece bugün değil bundan sonra İhsan Kaan kardeşimin yanında olacağız. Mutlu bir sosyal hayatı, başarılı bir iş yaşamı olacağına yürekten inanıyorum” dedi. (HAZEL BAYIK)  
Son Eklenen Haberler