Genç Efeler ADÜ ile Engelleri Aşacak

30 Ağustos 2019, Cuma 13:58

     


Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Başkanı aynı zamanda ADÜ öğrencisi Mehmet Güler, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Ayhan Çağlar, Takımın Kaptanı Serdar Erturan, Takımın Genel Sekreteri Rıfat Taç, İdareci Yaşar Küçükgüldal, Milli Takım oyuncusu Berkay Uslu, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut da hazır bulundu.

“HEDEFİMİZ HER ZAMAN DAHA İYİSİNİ YAPMAK”

Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güler, Tekerlekli Sandalye Basketbol 3. Lig A Grubunda yer aldıklarını, 3. Lig’den Süper Lig’e çıkmak için aktif olarak çalışmalarını devam ettirdiklerini belirterek, Rektör Aldemir’e yaptıkları çalışmaları anlattı. Güler, “3. Lig’den Süper Lig’e kadar Tekerlekli Basketbol ligindeki tüm takımlar arasında Aydın Genç Efeler Spor Kulübü en genç yaş ortalamasına sahip takım. Sporun iyileştirici gücüne inanarak büyük bir azim ve heyecanla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz her zaman daha iyisini yapmak.” dedi.

SPORA DESTEK OLMAK HER ŞEYDEN ÖNCE SORUMLULUKTUR

Rektör Aldemir, sporun birleştirici gücüne ve kişisel gelişime yaptığı önemli katkıyı vurgulayarak, özel sporcuların bu gibi faaliyetlerle diğer bireylere de örnek olmasının çok kıymetli olduğunu söyledi. Aldemir, “Özellikle toplumdan izole olmak yerine, spor gibi aktif bir konuda hayata dahil olan, başarılara imza atan gençlerimize destek vermeye hazırız. İnşallah 3. Ligden, Süper Lig’e kadar devam edecek bu süreçte birlikte çalışacağız. Bu konuyu Üniversitemiz Senatosuna taşıyacağım. Senato kararı ile Genç Engelli Takımımızın Üniversitemiz Forması ile mücadele etmesini arzu ediyorum. Üniversitemizin kıymetli akademisyenlerinin de destekleri ile takımımızı çok iyi noktalara taşıyacağız. ”diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE YAKLAŞIK 2,5 MİLYON ENGELLİ BİREY VAR”

Rektör Aldemir, “Türkiye’de yaklaşık toplam 2,5 milyon engelli birey var. Aydın’da bu rakam 40 binin üzerinde. Hassasiyetle söyleyebilirim ki biz her zaman engelli dostu bir üniversite olduk. Engelli dostu bir üniversiteye olmaya öncülük yapacağız. Bu noktada en somut örneğimiz ‘Engelli Kütüphanemiz’. Ayrıca ADÜ Teknokent de yaptığı çalışmalarla 'Engelli Dostu Teknokent' seçildi. Bu konudaki çalışma ve gelinen nokta arkadaşlarımız adına ve bizim için çok kıymetli.” dedi.

ADÜ öğrencisi, milli takım oyuncusu Berkay Uslu'yu dinleyen ve başarılarından dolayı tebrik eden Aldemir, bu sürecin bir kısmının da ADÜ Spor Salonunda öğrenciler ve personelin desteğiyle gerçekleşmesini önerdi. Ziyaretin sonunda Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güler, Rektör Osman Selçuk Aldemir’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler