Yasaklara aldırış etmediler

6 Mayıs 2019, Pazartesi 12:50

     


Söke’de kaçak yolla ve yasak av yaptığı tespit edilen şahıslara 29 bin 282 TL idari para cezası uygulandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ile Aydın, İzmir, Muğla, Balıkesir, Yalova İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri personeli su ürünleri kontrol görevlilerinin katılımıyla Aydın’da yasadışı su ürünleri avcılığına yönelik karayolu, depo ve işleme tesislerinde denetimler düzenlendi.

Yapılan denetimlerde yasak trol avcılığı yapıldığı ihbarına konu bölgede kontrol çalışmaları yapıldı. İhbar üzerine Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü, Söke İlçe Jandarma Komutanlığı, Sarıkemer Jandarma Karakolu ve Kemaldere Jandarma Karakolu ile birlikte harekete geçildi. Yapılan çalışmayla izinsiz bir işletme ile bir adet panelvan araçta toplam bin 55 kilogram işlenmiş, 680 kilogram işlenmemiş olmak üzere kaçak yolla avlandığı tespit edilen deniz patlıcanı, yasak dönemde avlanan 7 kilogram yayın ve 3 kilogram sazan ele geçirildi.

Canlı olarak ele geçirilen 680 kg deniz patlıcanı ile yaklaşık 10 kilogram sazan ve yayın tekrar suya bırakıldı. İşlenmiş durumdaki bin 55 kilogram deniz patlıcanı ise insan tüketimine uygun olmadığı tespit edildiğinden, imha edildi. Kaçak olarak avlanan şahıslara, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununa göre 29 bin 282 TL idari para cezası uygulandı. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler