Yürüyen merdivende motosiklet taşımışlar

2 Eylül 2019, Pazartesi 16:03

     


Manisa'da Büyükşehir Belediyesinin "sürekli arızalandığı" için vatandaşlardan yoğun şikayet aldığı Mimar Sinan Bulvarı üzerindeki yürüyen merdivenin, acil durdurma butonlarının tekmelenmesi, el tutma bandında kayılması ve motosiklet taşınması gibi nedenlerle arızalandığı bildirildi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre kentin ilk yürüyen merdivenli üst geçidi olma özelliği taşıyan Şehitler ve Gaziler yaya üst geçitlerinin sık sık arızalanması üzerine güvenlik kamerası kayıtları incelendi.

Görüntülerde çoğunlukla yaşlı, engelli ve çocukların kullandığı üst geçidin, acil durdurma butonlarının tekmelendiği, el tutma bandında kayıldığı ve merdivenlerde motosiklet taşındığı tespit edildi.

Güvenlik kamerası görüntülerinin de paylaşıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Üst geçitte bulunan güvenlik kamera kayıtlarının 14 günü incelendiğinde acil durdurma butonlarına gereksiz yere basılarak durdurulduğu, el tutunma bandı üzerine defalarca oturulduğu ve kayıldığı, butonlara tekme atıldığı tespit edilmiştir. Ayrıca yürüyen merdivenlerde motosiklet ve benzeri araçların taşınması, mekanik aksamların hasar görmesine sebebiyet vermektedir. Üst geçitlerin belirttiğimiz hususlar göz önüne alınarak daha dikkatli ve titiz kullanılmasını rica ederiz." (AA)  
Son Eklenen Haberler