Aydın o doktora ağlıyor

4 Eylül 2019, Çarşamba 12:30

     


Aydın Atatürk Devlet Hastanesi eski başhekimi Biyokimya Uzmanı Dr. İlkkan Çalaşyer, 53 yaşında, kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Aydın’da özel bir laboratuvarın ortaklarından olan Çalaşyer, TÜRKAV Aydın Şubesi Yönetim kurulu üyesiydi ve bir dönem Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili aday adayı da olmuştu. Evli ve 3 kız çocuğu babası olan Çalaşyer’in cenazesi bugün toprağa verilecek.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DUYURDU

Uzman Dr. İlkkan Çalaşyer’in vefatını, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından duyurdu. Duyuruda şu ifadelere yer verildi;

"2000 yılında Atatürk Devlet Hastanesi'nde mikrobiyoloji uzmanı olarak göreve başlayan, 2005-2007 arasında da sağlıkta dönüşüm esnasında başhekimlik yapan, sağlık hizmetine ve hastanemizde önemli katkılarda bulunmuş olan çok değerli hekimimiz İlkkan Çalaşyer tedavi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Bugün Atatürk Devlet Hastanesi’nde tören düzenlenecek olup öğle namazına müteakip Bey Camii'de kılınacak cenaze namazı sonrası İzmir Hacılarkırı Mezarlığı'nda defnedilecektir. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı dileriz." (ERDAL AYDIN)  
Son Eklenen Haberler