“İnsanlarımız adeta patlama noktasına gelmiştir”

12 Haziran 2021, Cumartesi 11:27

     


Saadet Partisi (SP) Aydın İl Başkanı İbrahim Danacı, “Ülkemizin, şehrimizin ve insanımızın dertleri her geçen gün katlanmaktadır. Siyasetteki skandallar, ekonomideki beceriksizlikler ve salgın süreci derken insanlarımız adeta patlama noktasına gelmiştir” dedi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

SP Aydın İl Başkanlığı tarafından oluşturulan ‘Geçim İttifakı’ platformu tarafından Efeler Atatürk Kent Meydanı’nda bir basın açıklaması düzenledi. ‘Geçim Derdi’ sloganıyla düzenlenen açıklamada Saadet Partisi Aydın İl Başkanı İbrahim Danacı iktidarı eleştirip, Aydınlıları ‘Geçim İttifakı’na davet etti.

“MAALESEF İNATLA GÖRMEZDEN, DUYMAZDAN GELMEYE DEVAM EDİYORLAR”

AK Parti iktidarının izlediği yanlış politikalar nedeniyle vatandaşların çıkmaza sürüklendiğini belirten Başkan Danacı, “Siyasetteki skandallar, ekonomideki beceriksizlikler ve salgın süreci derken insanlarımız adeta patlama noktasına gelmiştir. İktidardaki arkadaşlar gündemi meşgul etmek ve ekonomik krizi gölgelemek için her geçen gün yeni bir müjde vermeye çalışıyorlar ama kendileri dahi bunlara inanmıyorlar, içten içe gülüyorlar. Ne siyasette ne de ekonomide artık mızrak çuvala sığmıyor, beceriksizliğin bedeli yanlış politikalarla halkımıza ödetiliyor ve gelecek nesillerimize dahi fatura ediliyor. Biz Saadet Partisi olarak, insanımızın, ülkemizin, devletimizin sorunlarını konuşuyor, iktidarın yanlış politikalarını eleştiriyor ve bunların çözüm yollarını gösteriyoruz. İktidardaki arkadaşlar ise dertlere derman olmak yerine dertlerden besleniyorlar, onları bilerek büyütüyor ve derinleştiriyorlar. Her geçen gün sayıları artan mazlumlar, mağdurlar ve mahsunlar ordusunun iktidarın tutum ve davranışlarındaki akılsızlığı ve yanlışları göstermektedir. Bütün bunlar ehliyet ve liyakatin esas alınmadığı bir yönetim anlayışının doğal sonucudur. Çetelerin ortaya çıkması, mafyanın türemesi, mide bulandırıcı siyaset-medya mafya üçgeninin oluşmasının temel nedeni işte bu yönetim anlayışıdır. Bu anlayışta olanlar ise milletin geçim derdini umursamamaktadır. Yönetme kabiliyetini yitirenler, iyi gün kötü gün demeden vergi toplayanlar, esnafımızı ve topyekûn insanımızı zor günlerinde yalnız bıraktılar. Vatandaşın derdi ile dertlenmeyi külfet görenler, kendi itibarları uğruna milletimizin emeklerini israf ettiler. Kendileri ve yakınları varlık içinde yüzerken, milyonların geçim derdini görmezden geldiler ve maalesef inatla görmezden, duymazdan gelmeye devam ediyorlar” diye konuştu.

“GEÇİM SIKINTISININ BUNALIMIYLA İNTİHAR EDENLER VAR”

AK Parti iktidarının halkı hayat pahalılığına ve geçim sıkıntısına maruz bıraktığını dikkat çeken Başkan Danacı, “İşçiyi, esnafı, memuru, emekliyi dert sahibi yaptılar. Sanayicimizin, çiftçimizin, besicimizin üretim arzusunu kırdılar; bankalara köle yaptılar, faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler. ‘Devlet olarak zor günlerden geçiyoruz.’ diyerek insanımızın duygularını sömürdüler, vatandaşımıza zor günlerinde sırt çevirdiler. Bugün ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de siftah yapamadan dükkan kapatan, pandemiden dolayı iflas eden yüzlerce esnafımız var! Bu caddelerde, sokaklarda işsiz gezen ve gelecek hayalini yurt dışında yaşamak üzere kuran binlerce gencimiz var! Başını yastığa koyduğunda, ay sonu nasıl gelecek, kira ve faturalar nasıl ödenecek diye kara kara düşünmekten gözlerine uyku girmeyen on binlerce insanımız var! Maalesef, geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var. Yarınlara umutla bakması gerekirken geleceğe kaygıyla bakan gencecik kardeşlerimiz var” açıklamasını yaptı.

“YENİDEN KAZANACAĞIMIZ GÜNLER TEMENNİ EDİYORUM”

“Maalesef iktidar meselelere yanlış yaklaşmakta, ‘Ben yaptım oldu’ mantığını esas alan bir yönetim anlayışı ortaya koymaktadır” diyen SP Aydın İl Başkanı İbrahim Danacı, son olarak şunları kaydetti:

“İşte bu nedenlerle biz Saadet Partisi olarak hayat pahalığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, itibar uğruna yapılan israflara karşı çıkarak ‘Bu tencerede artık dert değil, aş pişirmek istiyorum.’ diyen tüm vatandaşlarımızı, hepimizin ortak gündemine, ‘Geçim İttifakı'na davet ediyoruz! Mutfağımıza, evimize, sokağımıza, mahallemize, ilçemize, şehrimize ve de ülkemize hep birlikte sahip çıkalım istiyoruz! İşimize, aşımıza, kendimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım diyoruz! Çünkü biz daha iyisine, en iyisine layığız, bizim diğer toplumlardan hiçbir eksiğimiz yok, hatta fazlamız var. Biz sadece yanlış yönetiliyoruz ve bunu hak etmiyoruz! Saadet Partisi olarak bu yanlış yönetim anlayışının sebep olduğu sıkıntılara artık daha fazla katlanmak zorunda değiliz diyoruz. Şimdi Geçim İttifakı Acil Eylem Planımız çerçevesinde hazırladığımız çözüm önerilerimizi paylaşmak istiyorum. Herkesi bunları düşünmeye, bu sese kulak vermeye ve bu çağrımıza ortak olmaya, milletin derdiyle dertlenen kadrolan yetkilendirmeye davet ediyoruz. Yüzlerimizdeki tebessümü, evlerimizdeki neşeyi, işimizdeki bereketi yeniden kazanacağımız günler temenni ediyorum.” (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler