Korona virüs denetimi ve değerlendirme toplantısı

15 Ekim 2020, Perşembe 09:54

     


Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde Koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Gerçekleşen denetimin ardından Bozdoğan Kaymakamı Soner Divli başkanlığında Koronavirüs tedbirleri değerlendirme toplantısı yapıldı.

Ülkemizde görüldüğü günden bu yana yaklaşık 9 bin kişinin hayatını kaybetmesine yol açan Koronavirüs tüm dünyayı tehdit etmeyi sürdürüyor. Ülkemizde sıkça yapılan Koronavirüs denetimleri ile salgına karşı alınan önlemler denetlenerek, kurallara uymayanlara idari para cezaları uygulanıyor. Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde de yapılan program çerçevesinde Koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Bozdoğan Kaymakamı Soner Divli başkanlığında gerçekleştirilen denetimlerde ilçe genelindeki iş yerleri denetlendi. Kaymakam Divli, iş yeri sahiplerini ve vatandaşları Koronavirüs ile mücadeledeki 3 önemli kural olan maske, mesafe ve hijyen kurallarında vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Koronavirüs tedbirleri değerlendirme toplantısı düzenlendi

Gerçekleştirilen denetimlerin ardından İlçe Kaymakamı Soner Divli başkanlığında ilgili kurum amirlerinin de katılımıyla Koronavirüs tedbirleri değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. İlçe Sağlık Müdür V. Dr. Ozan Arif Öztekin’in ilçedeki son gelişmelere ilişkin yaptığı sunumla başlayan toplantı, yüz yüze eğitime geçilen sınıflarda alınması gereken tedbirler, filyasyon çalışmalarında karşılaşılan durumlar ve Koronavirüs denetimlerinde tespit edilen hususların değerlendirmeleri doğrultusunda alınan kararlarla sonuçlandı. (İHA) 
Son Eklenen Haberler