/>

SON DAKİKA

Rektör’den kira ve yurt ücreti için şefkat çağrısı

16 Eylül 2021, Perşembe 12:23

     


Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Aydınlıların ev kiraları ve yurt ücretleri konusunda üniversite öğrencilerine şefkatle ve Aydın’a yakışan hassasiyetle yaklaşmasını istedi.

Rektör Prof. Dr. Aldemir, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere ter verdi:

“İçinden geçtiğimiz Pandemi sürecinde elele vererek toplumsal dayanışmanın en önemli örneklerinden birini gösterdik. Çocukluğumuzdaki mahalle sıcaklığını hiç kaybetmeyen şehir Aydın, şimdi de sınav arifesinde pandeminin tüm zorluklarına rağmen, ülkemizin geleceğini kurmak için yükseköğretime adım atan çocuklarımızı kucaklayacak.

Biliyoruz ki bu samimi şehir, öğrencilerimizi kendi çocuklarından ayırt etmeyecek. Belki bir tas sıcak çorba, belki samimi bir gülümseme ya da içten bir “nasılsın?” ; bu şehre yakıştığı gibi bu topraklarda hep var olacak. Aydınlı hemşerilerimiz, ev sahiplerimiz, yurt sahiplerimiz, halkımız Aydın’a yakıştığı gibi hep sevgi ve şefkatle evlatlarımızı ağırlayacak, mezun edip uğurlayacak.

Evlatlarımızın en çok yakındığı ev kiraları ve yurt ücretleri konusunda Aydın ve Aydınlılar, mutlaka bu şefkatle ve Aydın’a yakışan hassasiyetle bu konunun çözümünde Aydın’ın bir Aile olduğunu gösterecek evlatlarımıza yardımcı olacaktır. Bu Şehrin samimiyetine, bu şehrin vicdanına, bu şehrin insanlarına güvenimiz ve inancımız tam.” (MERVE YAVAŞ) 
Son Eklenen Haberler