Yeni üniversiteliler ADÜ'ye gelmeye başladı

20 Ağustos 2019, Salı 11:57

     


Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre tercihini Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden (ADÜ) yana kullanarak bir yükseköğretim programına yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını yaptırmak için Aydın’a gelmeye başladı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Kayıtlarını, 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında kazandıkları Fakülteye veya Meslek Yüksekokuluna bizzat gelerek yapabilecek olan öğrenciler, kayıt sırasında kendilerine verilen ADÜ’yü tanıtan broşürler sayesinde merak ettikleri sorulara cevap bulabilecekler. Ayrıca kayıt dönemi boyunca, Aydın Valiliği Emniyet Müdürlüğü tarafından dağıtılan broşürlerle terör örgütleri ve illegal yapılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılırken, öğrencilere güvenli bir üniversite ortamı için bilgilendirmeler yapılacak.

“HOŞ GELDİN ADÜLÜ”

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin, Türkiye’nin en güzide öğretim kurumları arasında yer alarak yükselen bir başarı grafiğine sahip olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, yeni kayıt yaptıracak öğrencilere seslenerek, “Bizim, geleceğimizin mimarı gençlerimize güvenimiz tamdır. Attığımız her adımda sizlerin de yanımızda olması temennisiyle, çalışma arkadaşlarım ve şahsım adına sizleri sevgiyle kucaklıyor, ADÜ’deki eğitim hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. ADÜ’ye hoş geldiniz” dedi.

12 Bin Öğrencinin Kayıt Yaptırması Bekleniyor

Geçtiğimiz yıl programlardaki doluluk oranı ile Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde bir başarı yakalayan ADÜ’de, bu yıl 12 bin öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor. 23 Ağustos’a kadar yüz yüze kayıt işlemlerini yapabilecek olan öğrenciler, 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında http://yenikayit.adu.edu.tr adresinden giriş yaparak ders kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Önümüzdeki günlerde Ek Tercih ve Yerleştirme sonuçlarının da açıklanması ile tüm bölüm ve programlarda yakalanan doluluk oranı başarısının %100’e ulaşması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler