Engelsiz bir yaşam için Aydın'ı tercih etti

22 Temmuz 2019, Pazartesi 16:19

     


20 yıldır tanısı konulamayan bir kas hastalığı yaşayan ve son iki yıldır tekerlekli sandalye kullanmaya başlayan Deniz Öztürk, engelsiz bir hayatı seçerek Kuşadası'nda yaşamaya başladı. "Adım Deniz olmasına rağmen denize girmeye hasrettim" diyen Öztürk, kendisine yardımda bulunanlara teşekkür etti.

Özel bir firmada satış ve destek görevlisi olarak çalışan Öztürk, evden yaptığı işinden kalan zamanlarda artık Kuşadası'nda özgürce dolaşabildiğini söyledi. Son 10 yıldır aralıklarla Kuşadası'na tatile geldiğini belirten Öztürk "En son geçen bayramda geldiğimde Ada'mıza alıca gözle baktım ve bana eşlik eden annemle birlikte Kuşadası'na taşınmaya karar verdik. Bu kararı vermemdeki en büyük etken Kuşadası'nda engelli bireylere duyulan saygı, insanların beni kendilerinden birisi olarak görüp o doğrultuda hareket etmeleri ve bunun yanında Kuşadası Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin sağladığı imkanlar" diye konuştu.

'10 YIL SONRA DENİZE İLK KEZ KUŞADASI'NDA GİRDİM'

Hastalanmadan önce ve hastalandıktan sonra hem yurtiçinde hem yurtdışında birçok tatil beldesine gittiğini söyleyen Öztürk "Hiçbirisinde buradaki konforu bulamadım. Hatta bir süre önce Büyükşehir Belediyesi'nin Engelsiz Plajı'nda 10 yıldır denize olan hasretimi gidererek denize girdim. Buraya geldiğimde plajda görevli bütün Büyükşehir Belediyesi personeli yardımcı olmak için seferber oldu. Hepsi birbirinden güler yüzlü, hepsi birbirinden yardımsever... Önceliklerinin engelli vatandaşların denize girmelerinde yardımcı olmak olduğunu söylediler" dedi.

'ADIM DENİZ OLMASINA RAĞMEN DENİZE HASRETTİM'

Sözlerine "Onların yardımıyla denize girebildim. Tabii ki anlatılmaz bir duygu. Adım Deniz olduğu için denize bir tutkum var fakat denize hasrettim. Bu Ada'ya taşınmamda çok etkili oldu. Bunun yanında buradaki tuvaletlerde engelliler düşünülmüş ve tamamen kriterlere uygun tuvaletler oluşturulmuş" diyerek devam eden Öztürk, bütün engelli arkadaşlarını da Kuşadası'na, Aydın'a davet ettiğinin altını çizdi.

Kuşadası'nı "engelli cenneti" sözleriyle tanımlayan Öztürk "Bu kadar güzel bir engelli cennetiyle karşılaşacağımı tahmin etmiyordum. Hem Kuşadası Belediyesi hem de Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından biz engellilere ciddi bir öncelik tanınmış. Bunun için hem Kuşadası Belediyesi'ne hem de Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ediyorum" dedi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler