Kuşadası’nda bir skandal daha! Fosseptiği vidanjörlerle denize döktüler

25 Temmuz 2021, Pazar 16:21

     


Kuşadası’nda, dün kanalizasyon hattında meydana gelen patlama sonrası lağım sularının denize döküldüğü görüntülere tepkiler sürerken, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ bir skandala daha imza attı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri, vidanjörlerle çekilen fosseptiği, eski bakanlardan Nahit Menteşe’nin de yazlığının bulunduğu Düşler Yakası Sahil Sitesi yakınlarında denize boşalttı.

Site sakinleri, gece saat 03.00’ten itibaren bölgede daha önce hiç hissetmedikleri fosseptik kokusu almaya başladıklarını, sabah 06.00 gibi spor ve yürüyüş için sahile çıktıklarında vidanjörlerle denize fosseptik döküldüğünü gördüklerini söyledi.

Bir görgü tanığı, “Belediye görevlileri, sabahın erken saatlerinde bölgede balık avlayanları da uzaklaştırdı. Denizin içine 150-200 metre uzunlukta hortum döşeyerek, vidanjörlerdeki fosseptiği denize deşarj ettiler. Vidanjöre bağlı hortumun görülmemesi için de sahil kesimindeki kısmını iş makineleriyle örttüler. Sabaha kadar kaç vidanjör fosseptik boşaltıldı bilmiyoruz. Güvenlik kameralarından bölgeye gelen giden vidanjör sayısı tespit edilebilir. Böyle bir sorumsuzluk olmaz. Kuşadası’na bu kötülüğü yapmaya hiçbir kurum ve kişinin hakkı yok. İnsanlarımızın sağlığı ile oynanan bu sorumsuzluğun önüne geçilmeli ve sorumluları cezalandırılmalı” dedi. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler