Halil Pekdemir Çiftliğinden konkordato açıklaması

26 Aralık 2018, Çarşamba 21:50

     


Cemal Pekdemir’e ait marketler zincirinin konkordato ilan etmesinin ardından isim benzerliğinden dolayı Halil Pekdemir Çiftliğinden açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada “Ekonomik sıkıntı yaşamaksızın faaliyetini sürdürmekteyiz. Konkordato haberlerinin şirketimizle bir ilişiği yoktur” denildi.

Halil Pekdemir’in kurucusu olduğu Pekdemir Çiftliği’nin ekonomik sıkıntı çekmediği ve faaliyetlerine sıkıntısız devam ettiği belirtilen açıklamada şirketlerin karıştırılmaması istendi. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “ Halil Pekdemir ’in kurucusu ve hâlihazırda tek ortağı olduğu Denizli Ticaret Sicili’ne 12751 sicil no.su ile kayıtlı « Halil Pekdemir Çiftliği Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ünvanlı Şirketimiz; 77 süpermarketi, 120 dönüm kapalı alanda faaliyet gösteren jeotermal ısıtmalı topraksız serası, 100 dönüm kapalı alanlı büyükbaş besi çiftliği, 6 akaryakıt istasyonu ve düğün salonları ile farklı alanlarda herhangi bir ekonomik sıkıntı yaşamaksızın faaliyetini sürdürmektedir.

Şirketimizin sermaye yapısı güçlüdür, tüm malî ve hukukî yükümlülüklerini mevzuat ve sözleşmelerle üstlendiği sorumluluklarına uygun şekilde yerine getirmektedir. Sayıları bin 250’yi aşan çalışanı ile birlikte istikrarlı biçimde gelişme azim ve kararlılığıyla çalışmaya devam edecektir.” (AYŞE YILMAZ) 
Son Eklenen Haberler