Aydın’da e-belediye kolaylığı

28 Ağustos 2019, Çarşamba 12:42

     


Aydın Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı'yla ortak bir çalışma yürüterek E-Belediye sistemiyle tüm kamu kurumlarıyla entegre hale geliyor. Kâğıt sarfiyatının büyük oranda azalacağı yeni sistemde hem vatandaşların işleri çok daha hızlı görülecek hem de tasarruf edilecek.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde görevli memurlar ilk eğitimlerini Şükran Güngör- Yıldız Kenter Tiyatro ve Konferans Salonu'nda almaya başladı. Eğitimler üç gün sürecek. Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde ve ilçe belediyelerinde görevli memurların eğitimlerini almaya başladıkları sistemle valilik, kaymakamlık, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı vb. diğer dış kurumlarla da entegre olunacak. Böylelikle vatandaşların işlerini görürken dış kurumlardan istenen belgeler ve yapılması gereken yazışmalar sistem üzerinden online olarak yapılacak.

İLK UYGULAMA RUHSAT BİLGİ SİSTEMİ'NDE BAŞLAYACAK

Bunun ilk yansımaları Ruhsat Bilgi Sistemi (RUBİS) üzerinde görülecek. Yeni sistemle birlikte ruhsat için gereken belgeler ve yazışmalar kurumlarla doğrudan sistem üzerinden yapılacağı için istenen belge sayısında otomatik olarak azalma olacak.

Bunun yanında e-devlet üzerinden yapılan işlem sayılarında da yakın zamanda artış yapılması planlanıyor. Halihazırda e-devlet üzerinden beyan bilgileri, sicil bilgileri, tahakkuk bilgileri ve tahsilat bilgileri sorgulamaları yapılabiliyor. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler