"Aydın'da alt yapı tel tel dökülüyor"

18 Ocak 2020, Cumartesi 15:08

     


AK Parti Çine İlçe Danışma Toplantısına katılan AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, "Aydın'ın alt yapısı tel tel dökülüyor" dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

AK Parti Çine İlçe Teşkilatı Danışma Toplantısı parti binasında gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı da katıldı. Vekil Posacı, Çine'de AK Parti'nin seçimi kıl payı kaybettiğine dikkat çekerek, "Önümüzdeki seçimlerde eğer birlik ve beraberliğimizi bozmaz isek Çine'de yüzde yüz seçim bizimdir. Çine ile birlikte Allah'ın izniyle Büyükşehir'i de alacağız. Çine'de küçük bir teknik hatadan mıdır nedendir kıl payı kaybettik. Ancak bu seçim hiç alakası olmayan farklı dünya bakışlarına sahip diğer partiler bir el aracılığı ile bir araya getirildi. CHP, HDP, Saadet Partisi bunların hepsi elma ile armut gibi. Farklı dünya görüşlerine sahipler ancak tek dertleri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. O gitsin de kim gelirse gelsin, ülke ne olursa olsun mantığı ile hareket eden bir grup ile karşı karşıya kaldık. Allah Sayın Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin" dedi.

"KAYNAKLARI DOĞRU KULLANMIYOR"

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu çevreciymiş gibi görünmeye çalıştığını ifade ederek Çerçioğlu'nu eleştiren vekil Posacı, "AK Parti iktidarı Büyükşehir'lere büyük güç ve yetkiler verdi. Hanımefendi çevreciymiş görüntüsü vermeye çalışıyor. Umurlu'da benim bıraktığım yarım kalan kanalizasyonu bile tamamlayamadılar. Altın çağı yaşatıyoruz diyorlar ancak Aydın'ın alt yapısı tel tel dökülüyor. Her konuda çevreciyim diyor arıtmaları çalışmıyor. Kaynakları doğru kullanmıyor. Kaynaklar israf ediliyor. Çevreciyim diyen çevreyi savunan hanımefendi Umurlu'daki arıtmayı tamamlayamadı. Her gün o suyu kurutma kanalına oradan da Menderes'e akıtıyor. Çevre örgütleri bunu görmüyor mu, ben anlamadım" diye konuştu.

"TÜRKİYE KENDİNE YETEBİLEN BİR ÜLKE"

Türkiye'nin artık 'Bu coğrafyada bende varım' diyebilen güçlü bir ülke olduğunu ifade eden Vekil Posacı, "Suriye'de, Irak'ta yaptığımız mücadeleleri hepimiz şahidiz. Sayın Erdoğan sayesinde artık Türkiye bu coğrafyada oyun kuran bende varım diyebilen bir ülke konumuna geldi. Artık silahına varana kadar kendimiz üretebiliyoruz. Türkiye evde hastasına bakıyor, hastasına ilaç alıyor, fakirine destek veriyor. Çiftçisine destek veriyor, zaman zaman sıkıntılar oluyor ama önümüzdeki günlerde üreticimizi çok sevindirecek gelişmeler yaşayacağız. Türkiye kendine yetebilen bir ülke. İthalat sorununa da çare bulacağız, bu süreci hep birlikte görecek ve yaşayacağız" şeklinde konuştu.

"SÖZLERİ YERİNE GETİRE GETİRE YÜRÜYORUZ"

AK Parti Çine İlçe Başkanı Mehmet Tosun, "Çine'de Cumhur İttifakı'nın adayı kaybetmedi. Çine kaybetti. Geçtiğimiz 5 yıl ve seçimden sonra şu döneme kadar gelinen noktayı hepimiz görüyoruz. Hiç bir yerde hizmet yok. Hala vaatler veriyorlar. Biz ise Allah'a şükür verdiğimiz sözleri yerine getire getire yürüyoruz. Bunların en güzle örneği Hükumet Konağı ve doğalgaz. Önümüzdeki süreçlerde projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu konuda kalbimiz rahat. Verdiğimiz tüm sözlerin arkasındayız" dedi. (SEZGİN MADRAN) 
Son Eklenen Haberler