Efeler'deki korsan çalışma yeşili ezdi

30 Ekim 2020, Cuma 10:45

     


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) adına çalışan bir taşeron şirket, Mimar Sinan Mahallesi'ndeki bisiklet yolu üzerinde yaptığı çalışmayla alanda tahribata sebep oldu. Efeler Belediyesi'nin sorumluluk sahasında gerçekleştirilen izinsiz çalışma, zabıta ekiplerince durduruldu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın kentteki ulaşıma alternatif bir çözüm önerisi olarak sunduğu bisiklet yolu, sorumsuzca gerçekleştirilen bir çalışma ile zarar gördü. TCDD'nin yapım işini üstlenen taşeron firmanın iş makinası, Mimar Sinan Mahallesi'nden başlayarak tren yolu boyunca uzanan bisiklet yolunu kapatıp alanda çalışma yaptı. Tren yolundan geçirilecek elektrik kablosu için bisiklet yoluna çıkan yüzlerce kiloluk araç, ağırlığı ile hem yolun zeminine hem de yol kenarındaki yeşillik alana zarar verdi.

İhbar üzerine saat 11.30'da izinsiz çalışmanın yapıldığı alana giden Efeler Zabıtası, tespit tutanağı tutup çalışmayı durdurdu. Yeni yapılan bisiklet yolunda neden böyle sorumsuzca bir çalışma gerçekleştirildiğine ise anlam verilemedi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler