/>

SON DAKİKA

Aydın’da araç sürücülerine 7,9 milyonluk ceza

8 Mayıs 2021, Cumartesi 10:04

     


Aydın’da, Emniyet ve Jandarma ekiplerince yapılan trafik denetimlerinde, 15 bin 190 araç sürücüsüne toplam 7 milyon 911 bin 847 lira para cezası uygulandı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Aydın Valiliği tarafından açıklanan Nisan ayı trafik denetim raporuna göre, 140 bin 485 araç kontrol edildi.

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Aydın Valiliğinin gözetiminde trafik ekipleri tarafından 2021 yılı Nisan ayı içerisinde yapılan trafik denetimleri ile ilgili yapılan açıklamada, “Toplam 140 bin 485 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 15 bin 190 araç sürücüsüne toplam 7 milyon 911 bin 847 lira para cezası tatbik edilmiştir. Nisan ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 239 sürücü ve bin 70 araç trafikten men edilmiş, 177 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Nisan ayı içerisinde ilimiz sınırlarında toplam 199 maddi hasarlı, 233 yaralamalı ve 2 ölümlü olmak üzere toplam 434 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda toplam 306 vatandaşımız yaralanmış, 2 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir” ifadeleri yer aldı.

Denetimlerin aynı kararlılıkla devam edeceği belirtilen açıklamada son olarak şu ifadeler yer aldı:

“Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.” (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler