Arkadaşı için kredi çekti, sokakta kaldı

10 Haziran 2019, Pazartesi 16:22

     


Aydın Çine'de yaşayan 67 yaşındaki Şengül Teker, arkadaşı için kredi çekti ancak taksitler vaktinde ödenmeyince bütün mal varlığından oldu. Teker, şimdi sokakta yaşam savaşı veriyor ve AYBA'dan yardım bekliyor.

Çine'nin Yağcılar Mahallesinde yaşayan Şengül Teker (62) maddi imkansızlıklar nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Emekli maaşının büyük bir bölümünü evladı ve arkadaşı için çekmiş olduğu kredileri ödemek için harcayan Şengül Teker, sahip olduğu tek odalı evini tadilat ettirecek ve içerisine eşya alacak maddi güce sahip olmadığı için hastane, park ve kahvehanelerde yatıp kalkıyor. Duyarlı vatandaşlar, Teker'in evinin tadilatı için devletin yardım kuruluşları ve karnının doyabilmesi için ise Aydın Büyükşehir Belediyesi Hizmet Ağı'nın (AYBA) harekete geçmesini istiyor.

TEK İSTEĞİ SICAK BİR YUVA VE AŞ

Kendisine uzanacak yardım elini bekleyen Şengül Teker, "Emekli maaşımın büyük bir bölümünü evladımın düğünü ve arkadaşım için çekmiş olduğum kredileri ödemek için harcıyorum. Arkadaşım borcuna sahip çıkmadı. Kredi borcundan geriye bana kalan ise 300 lira. Tek odalı evimin çatısı onarım istiyor. Bir gün yağmur yağdı, üzerinde uyuduğum battaniye yorgan sırılsıklam oldu. Eşim çocuklarımın yanında yaşıyor. Ben evlatlarımın huzurunu bozmamak için onlarda kalmak istemiyorum. Hastanede, camide, parkta, kahvehanelerde konaklıyor, orada burada yatıp kalkıyorum. Başımı sokacak güzel bir evim olsa, biraz sıcak yemek bu yaştan sonra daha ne isteyeyim. Kaymakamlığa başvurdum sanırım emekli maaşım olduğu için evimin tadilatı için yardım çıkmıyormuş. Belediye biraz kum verdi. Ama yetmiyor, Allah kimseyi evsiz barkız bırakmasın. Huzurla uyuyabileceğim bir evimin olmasını istiyorum" dedi. (SEZGİN MADRAN) 
Son Eklenen Haberler