Aydın'da da 'Askıda ekmek' seferberliği başlatıldı

22 Ekim 2020, Perşembe 11:55

     


MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Askıda ekmek’ çağrısına destek veren MHP Aydın İl Teşkilatı, ‘Bir gönüle girmek, Askıda bir ekmek’ seferberliği başlattı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, bugüne dek inançları neyi gerektiriyorsa onu yaptıklarını ve yapmaya devam ettiklerini belirtti. Başkan Alıcık, "Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin başlattığı askıda ekmek uygulamasına Aydın Kentimizde seferberlik ruhuyla tam destek veriyoruz” dedi.

Askıda Ekmek Kampanyası ile dar ve orta gelirli vatandaşlara güçlerinin elverdiği şekilde destek olacaklarını söyleyen Başkan Alıcık, duyarlı vatandaşlara da çağrıda bulunup, “Onları incitmeden, izzet-i nefislerini zedelemeden destek olmaya, bir elin verdiğini diğer elin görmemesine özen göstererek destek vermeye gayret edelim. Türk milletimizin asırlardır benimseyip bir bayrak gibi taşıdığı geleneksel yardımlaşma duygusunun alicenaplıklarını sergilemeye çalışalım.

Hz. Peygamber’in, ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ buyruğu gereğince kararımızı ve tavrımızı oluşturalım. İnançlarımız ne diyorsa onu yaptık, yapmaya da devam edelim. Askıda Ekmek Kampanyası siyasal bir tepki veya eleştiri değil, manevi bir görevi ifa hassasiyeti, kardeşliği, hatırlamayı, paylaşmayı ve kader ortaklığını ifade hasbiliğidir” açıklamasını yaptı.

İNSANİ, İSLAMİ VE HEMŞERİLİK MÜKELLEFİYETİMİZDİR”

“Biliyoruz ki, bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz” diyen Alıcık, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

“Hemşerilerimizin evinde ne piştiğini, sofraya neyin koyulduğunu, ekmeğin olup olmadığını düşünmek, mesele etmek, bununla da ilgilenmek insani, İslami ve hemşerilik mükellefiyetimizdir. Bir elleri yağda, diğer elleri balda, ne ekmeği bilir, ne yoksulu tanır. Ama sıra istismara geldi mi dikiş ve fren tutmayanlara itibar etmeyin. Manevi dayanışmayı hedefleyen, paylaşmayı önceliğine alan, empatiyi gözeten Askıda Ekmek Kampanyamıza yüzsüzce kulp takıp kara çalanlara zaman ayırmayın. Askıda Ekmek Kampanyamızı eleştiren odakların milletimizin ekmeğine göz koyan, ekmeğinden çalmak için bahane hazırlayan kriz tacirleri olduğu açıktır. Biz ekmeği askıya koyduk, helalden yana tercihimizi gösterdik; zillete düşenleri tarihin askısına koyup postlarını tartacak olan da büyük Türk milletidir. Biz ekmek diyoruz, millet diyoruz, refah diyoruz, bereket diyoruz, beka diyoruz, istiklal ve istikbal diyoruz; manevi dayanışmanın ve milli birliğin dinamizmiyle büyük ve güçlü Türkiye’ye Cumhur İttifakı sayesinde ulaşacağımıza gönülden inanıyoruz. Bu güzel hayra, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşmaya katkı yapacak dava arkadaşlarıma ve kıymetli hemşerilerime, askıda ekmek uygulamasına destek veren fırıncı esnaflarımıza teşekkür ederim.” (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler