Aydın’dan dünyaya yayıldılar
29 Mayıs 2024, Çarşamba 18:19Son güncelleme: 29 Mayıs 2024, Çarşamba 19:06
Tweet | ||
|
1916’dan günümüze kadar ürettikleri sabunlarla marka olan Bilal Sabuncu Anonim Şirketi Aydın’a değer katmaya devam ediyor. Kuşaktan kuşağa aktarılan bu meslek, Sabuncu ailesinde geçmişten günümüze engin tecrübelerle yenilenerek sürüyor..
Bilal Sabuncu AŞ’nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Sabuncu 3. Kuşak olarak 1978 yılından beri Bilal Sabuncu AŞ’de görev aldığını belirterek, mesleklerinin aile geleneği olduğunu vurguladı.
Son gelişmeleri, yenilikleri takip ettiklerini ve çok çalışmanın önemini vurgulayan Sabuncu, “Sabunculuk mesleğimiz aile geleneği geçen yüzyılın başlarında dedemiz Mehmet sabuncu‘nun başlattığı mesleki hayatımız rahmetli babam Bilal sabuncu ile devam etti bugün de biz ben üçüncü kuşağım dördüncü kuşak çocuklarımız yeğenlerimize devrede bildiğimiz iş olduğu için bu işe devam ediyoruz.
Tecrübeleri aktararak geliniyor olması bence büyük etken sonra gelişmeleri takip etmek bu konudaki yenilikleri takip etmek piyasaya ayak uydurabilmek uyum aile içi uyum ve çok çalışmak özetleyebilirim” ifadelerini kullandı.
Üretimlerinin kendilerine ait olduğunu ifade eden Sabuncu, sabun harici başka ürünlerde ürettiklerini açıkladı:
“Bilal Sabuncu AŞ’ye gelen burada katı sabunla ilgili her türlü çeşidi bulabilir 20 gramdan 900 grama kadar çeşitli ebatta koku da ambalajda katı sabunlarımız mevcut bir de iki sene önce astim organize sanayide üretime aldığımız ev temizlik ürünleri ve kozmetik ürünlerimizi bulabilirler bunun için de kozmetik dediğimiz zaman duş jeli saç kremi krem ev temizlik ürünlerinde ise deterjan çamaşır deterjanları bulaşık deterjanı sıvı sabun şampuan çok çeşidimiz var. Her iki fabrikada da üretimlerimiz kendimize ait” dedi.
Yılların tecrübesiyle müşterilerinin Sabuncu ailesine güven duyduklarını da ifade eden Mehmet Sabuncu, yurt dışında da adından söz ettiriyor.
Sabuncu, “Biz görüyoruz fuarlarda kardeşim oğlum olsa hep anlatıyorlar bizim eski firma olmamız bir defa müşteriye güven veriyor bizden bunlarla tüccar tekrar geldiğinde bizi yerini bulabileceğini biliyor bizden bir şey istediği zaman onun onun yapılması için elden gelen her şeyin yapılacağını biliyorlar müşteri memnuniyetimizi ön sırada olduğu için o yüzden tercih ediliyoruz aynı zamanda bizim ürünlerimizin tamamı ihracat yaklaşık 75 80 ülkeye ihracatımız var iç piyasaya pek mal vermek istemedik bugüne kadar o performansımızı o gayretimizi yurtdışındaki pazarlar da harcadık bugün Kardeşim Ali sabuncu oğlum Bilal sabuncu ve yeğenim bunların çabalarıyla yurtdışında başarılı bir trendimiz var giderek artan hele son 3-4 senedir %100’e Yaklaşan kapasite artışımızda bu ligde yer alıyoruz” ifadelerine yer verdi.
Bilal Sabuncu AŞ’de başarılarının bir ekip işi olduğunu ve personellerinin yüzde 80’ni kadın çalışanlardan oluştuğunu vurgulayan Sabuncu, şu ifadelere yer verdi:
“Bizim toplam çalışanımız 200'e yakın ve çalışanlarımızın %80’i bayanlardan oluşmakta hem üretimde olsun ofiste olsun bayan elemanlarımız çoğunlukta %80 diyebiliriz neden diyeceksiniz bayanlar biz edindiğimiz tecrübeyle daha işine sadıklar daha mesuliyet sahibi kişiler onun için her şey önemli bir bayanlar memnun kalıyoruz bayanların çalışmasını her zaman memnun kalıyoruz inanın erkeklerden çok çok farklılar titizler işlerini düzgün yapıyorlar işe devamlılıkları farklı verilen görevi takipleri farklı bayanlar bizim için kıymetli”
İleriye yönelik hedeflerinden de bahseden Sabuncu, şirket içerisinde herkesin kendi vazifesini yapmasının başarıyı getirdiğini ifade etti. Sabuncu, “Bizim ileriye dönük hedeflerimiz piyasada oluşabilecek olan değişiklere çabuk ayak uydurabilmek Piyasadan geri kalmamak bir yandan kendi ailemizi çeşitli ürünler deniyoruz onlara da başarıya ulaşabilmek bu konuda her zaman söz sahibi olmak, herkesin kendi vazifesi var ettiği bölüm herkes görevini düzgün yaptıktan sonra bu iş oluyor yani bunun şeysi yok fazla özelliği yok herkes kendi üzerine düşen görevi düzgünce yaptığımı her şey oluyor.
Bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür ederiz gerçi iç piyasa da pek yokuz sadece trendyol da bix deterjanı olarak varız tamamı bizim ürünlerimizin tamamı yurtdışında pazarlanmakta onlara da teşekkür ederiz” dedi.
HABER VİDEOLARI
Aydın’ın Efeler ilçesi Fatih Mahallesi Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu,
Aydın'ın Kozalaklı Köyü'nde doğan ve 44 yıldır terzilik yapan Ünal
tvDEN ekranlarında Selime Aydemir’in hazırlayıp sunduğu Gündem Özel
Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği, 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın
Aydın’da birçok kişiye yardım eli uzatarak büyük işlere imza
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Dr. Öğr.
AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler'in açıklamalarına göre
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Sayad Sertkaya Güzellik Merkezi
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmete başlayan Nova Çocuk Kreş ve
Aydın’ın Efeler ilçesinde 18 yıldır hizmet veren berber Yunus Gedik iş
Aydın'da yıllardır adından söz ettiren Has Akasya Kahve'nin işletme sahibi
Aydın'da yaşayan ve mobilya sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren
Aydın'da vatandaşlar, emekli maaşlarındaki son düzenlemelere tepki gösterdi.
Aydın'da yaşayan emekli vatandaş Nazif Kılıç, mevcut ekonomik duruma ve
Aydın'ın Efeler ilçesi Efeler Mahallesi'nde hizmet veren bir akaryakıt
Aydın’ın Efeler ilçesinde, Aykaryay Tiyatro oyuncuları ‘Latmos’a
tvDEN ekranlarında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Rabia Eser'in
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Sarraf Gökhan Kargın, önceki
Aydın'ın Efeler ilçesi Batı Gazi Bulvarı'nda hizmet veren Kale Motor
Aydın Bahçeşehir Koleji öğrencileri Nehir Yurt ve Fulya Sarıerler, Liselere
Aydın, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından düzenlenen Bölge
Aydın’ın Efeler ilçesi yeni yol açmak isteyen Aydın Büyükşehir
Aydın’ın Efeler ilçesinde 50 yıldır 24 metrekarelik dükkanında kalaycılık
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman
Aydın'da bu yaz, yüksek sıcaklıklar ve artan maliyetler nedeniyle pazarcı
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık'ın
Aydın'ın Efeler ilçesi ASTİS Sanayi Sitesinde bulunan otluk alandaki yangın,
Hukukçu ve sosyolog Zekai Savaşlar, tvDEN’de yayınlanan Kuş Bakışı programında
Aydın’ın Koçarlı ilçesi sınırları içerisinde gerçekleşen
Aydın’ın Çine İlçesi’nde hizmet veren Ege Et Entegre Tesisleri’nde