Başkan Tokat’tan pandemi sürecinde üreticilere ve vatandaşlara müjde

30 Nisan 2021, Cuma 15:00

     


Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat tam kapanma uygulaması öncesinde ilçede kurulan semt pazarlarında denetim gerçekleştirdi. Sosyal medya aracılığıyla açıklamalarda bulunan Başkan Tokat; “Üreticimize yardımcı olabilmek için ve aynı zamanda vatandaşlarımızın taze sebze ve meyve yeme haklarını koruyabilmemiz için kısıtlama süresince şehrin muhtelif yerlerinde satış alanları tespit edeceğiz ve üreticilerimize ve ürettiklerini satabilmek için bir fırsat yaratacağız” dedi.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

"VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYACI İÇİN SEFERBER OLMUŞ DURUMDAYIZ"

Sosyal Medya aracılıyla açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat; “ Yarın uzun sürecek bir kapanma dönemine giriyoruz. Son gün olarak bugün Milas’ın birçok noktasında denetimlerimizi, kontrollerimizi ve incelemelerimizi sürdürüyoruz. Bafa’dan Örene kadar köylerimizden Boğaziçine kadar birçok yerde ekiplerimizle beraber durumu kontrol ediyoruz. önlemlerimizi alıyoruz. Yapılacak çalışmaların programlarını belirliyoruz. Bu noktada da şuan son olarak Cuma pazarımıza gelmiş durumdayız. Kurallar çerçevesinde vatandaşlarımızın duyarlılığıyla gayet normal gidiyor süreç. Ekiplerimiz alanda, vatandaşlarımızın iyiliği için vatandaşlarımızın ihtiyacı için seferber olmuş durumdayız.

ŞEHRİN MUHTELİF YERLERİNDE SATIŞ ALANLARI TESPİT EDECEĞİZ

Yaklaşık 20 gün pazarlarımız kurulmayacak. Bu da bazı problemleri beraberinde getiriyor. Şu anda sizin de takdir edeceğiniz gibi üreticilerimizin ürünlerini en çok en bol şekilde ürettikleri dönem. Eğer 20 gün süresince bu ürünlerin satılamaması gibi bir durum ortaya çıkarsa elde telef olacak. Bu anlamda da üreticilerimiz büyük zararlara uğrayacaklar. Aynı zamanda da eve kapanan yurttaşlarımızın da taze sebze ve meyve yeme olanağı ortadan kalkacak. Buna çare aradık. Bunun üzerinde birkaç gündür çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Kaymakamlığımız, Ziraat odamız ve belediyemiz ortak istişaresiyle çözümler aradık. Şu anda toplantılarımız devam ediyor. Ancak şunu bugünden söyleyebilirim. Üreticimize yardımcı olabilmek için ve aynı zamanda vatandaşlarımızın taze sebze ve meyve yeme haklarını koruyabilmemiz için kısıtlama süresince şehrin muhtelif yerlerinde satış alanları tespit edeceğiz ve sadece üreticilerimize ve sadece ürettiklerini satabilmek için bir fırsat yaratacağız. Hem üreticimizi destekleyeceğiz hem de eve kapanan yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılama noktasında yardımcı olmuş olacağız.

BELEDİYE OLARAK HALKIMIZIN YANINDAYIZ

Üreticilerimizin yani köylerde ve tarlalarda sebze ve meyve üreten üreticilerimizin Ziraat odası kanalıyla müracaat etmeleri halinde şehrimizin belli yerlerinde satış noktaları düzenleyerek, üreticimizin kendi ürettiği malları halkımıza satması için bir fırsat yaratıyoruz. Ve bunun için de hem Kaymakamlığımıza hem Ziraat Odamıza Belediyemizle yapmış olduğu iş birliği için teşekkür ediyoruz.

Belediye olarak halkımızın yanındayız. Önümüzdeki süreçte hem esnafımıza yardımcı olma hem belediye kiracılarımıza ve halkımıza bazı ödeme kolaylıkları veya muafiyetler getirme konusunda da arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Bu konuda da halkımıza ve esnafımıza destek olacağız” dedi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler