Pamukören'de yıl sonu gösterisi düzenlendi

30 Ağustos 2019, Cuma 13:55

     


Pamukören Sosyal Tesislerindeki kursa katılan kursiyerler, kurslarını yapmış oldukları yarışmalar ve gösterilerle taçlandırdı. Yıl sonu gösteri töreni velilerin de yoğun katılımı ile eğlenceli bir şekilde devam etti. Kursiyerlerin gösterilerinin ardından madalya töreni yapılarak öğrencilere hediyeleri dağıtıldı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Kuyucak Belediyesi ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen yaz kursları kapsamında Yüzme Kursları tamamlandı. Pamukören Sosyal Tesislerinde gerçekleşen yıl sonu gösteri ve madalya törenine, Kuyucak Kaymakamı Yılmaz Kurt, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, daire amirleri, veliler ve vatandaşlar katılım sağladı.

“ÇOCUKLARIMIZ NE KADAR ŞANSLI”

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Çocuklarımız ne kadar şanslı. Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile öğretmenlerimizin gözetiminde bugün bu hijyenik ve tertemiz havuzlarda mükemmel bir şekilde yüzme öğreniyorlar. İnşallah kurslara 2 yıl düzenli katılım sağladıklarında iyi birer yüzücü olacaklarını düşünüyorum. Gençlerimize çocuklarımıza bu fırsatları sunan Halk Eğitim Müdürlüğümüze ve Kaymakamımız Yılmaz Kurt’a çok teşekkür ediyorum. Pamukören Havuzda Pamukören merkez, Gencelli, Gencellidere, Azizabat, Başaran, Karapınar ve Çamdibi Mahallelerimizden 180 öğrencimiz kursa katılım sağladı. 2019 yılında 180,2018 yılında 80, 2017 yılında 180,2016 yılında da 150 öğrencimize her gün ücretsiz servis hizmeti sunduk.2016-2019 yılları arasında toplam Pamukören Sosyal Tesisleri ve Kuyucak Gençlik Merkezimizde bin 110 öğrencimizin Kuyucak Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen öğretmenlerimiz eşliğinde yüzme öğrenmelerini sağladık. Yüzme kurslarının yanı sıra resim, drama, el sanatları, tenis, basketbol, voleybol kurslarımız ile faaliyetlerimiz devam etmiştir. Kuyucak Gençlik Merkezimizin ardından Horsunlu Mahallemizde de yüzme havuzumuz, kültür merkezimiz ,tenis kortumuz, voleybol – basketbol sahaları ile güzel bir Sosyal Tesisi daha Horsunlu’ya kavuşturacağız” dedi.

“KUYUCAK SPORTİF MANADA ÇOK YETENEKLİ SPORCULARA SAHİP BİR İLÇEDİR.”

Kuyucak’ın sportif manada çok yetenekli sporculara sahip bir ilçe olduğunu belirten Başkan Ertürk, “Özellikle ata sporumuz olan güreşte, halterde, badmintonda, tekvandoda İlçemiz adına yarışan sporcularımız Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü kazandılar. Bütün bu sporcularımızı, ailelerini ve onları özveriyle çalıştıran öğretmenlerini tebrik ediyorum. Kuyucak Belediyesi olarak bu sporcularımızın gerek ulaşım gerek malzeme gerekse konaklama giderlerini karşıladık. Ayrıca bu başarılı sporcularımızı Kuyucak Kaymakamlığımız ile birlikte düzenlediğimiz organizasyon ile Çanakkale Tanıtım Gezimize gönderdik. Bu vatanı vatan eden Aziz şehitlerimizi ve gazilerimizin ne zorluklara zafere imza attıklarını onlara hissettirdik” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler