“Bu memleket ne CHP’nin, ne AK Parti’nin babasının malı değil”
24 Nisan 2024, Çarşamba 02:09Tweet | ||
![]() |
Türkiye Cumhuriyeti’nin Sekizinci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın ölüm yıl dönümü etkinliklerine katılan ve bu etkinliklerdeki gördüğü izlenimler hakkında açıklama yapan Anavatan Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Kaplı, “Artık yeter bu memleket ne CHP’nin, ne AK Parti’nin babasının malı değil” dedi.
Merhum başkan Turgut Özal için her sene hayır yaptığı bu sene de Özal’ı mezarı başında anmak istediği için İstanbul’a gittiğini ifade eden Kaplı, “Bütün siyasi partilerin temsilcileri devlet erkanı oradaydı, gördüğüm kadarıyla merhum Özal’ın serbest rekabet sistemi olarak uyguladığı politikayı siyasi partiler de hayata geçirmeye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanının da onun yolunu izlediğini gördüm fakat geç kaldılar. Biz serbest rekabet sistemini uyguladık ama bu kadar da serbest bırakmamıştı merhum Özal. Bir malın üzerinde etiketi bitmeden satmazdı mağazalarda. Şu anda başıboş bir piyasa var bunun biraz denetlenmesini istiyorum. Özal’ın yolundan gitmek istiyorsa bütün siyasi partiler, belediye başkanları hangi siyasi partiye üye olursa olsun biraz denetimleri sıkı tutmalılar. Şu anda piyasadaki tüccarlar vicdansızlık yapıyor, ülkede belediyeler vurdumduymaz bir şekilde yönetiliyor. Piyasa dizginlenirse benim halkım, emeklim bu kadar mağdur olmaz” dedi.
“FIRSATÇILARA FIRSAT VERMEYEN DEVLET VE BELEDİYE BAŞKANLARI İSTİYORUM”
Piyasada fırsatçılık yapıldığını ve bu fırsatçılığın denetim ile önleneceğinin altını çizen Kaplı, "Dün yaşadığım bir olaydan örnek göstereyim, Aydın Tarım Fuarında Stant açmış Trabzonlu bir üreticiden tereyağ fiyatı sordum bana 500 TL olduğunu söyledi ve gözümün önünde bir kişi o tereyağını 500 TL’ye aldı. Ben 2 saat önce Çine’den aynı tereyağını i 200 TL’ye aldım. Bu gibi dengesizlikleri önlemedikleri müddetçe belediye başkanları da zorluk çekecek. Fırsatçılara fırsat vermeyen devlet ve belediye başkanları istiyorum, denetimleri arttırsınlar. Tasarruf eden devlet ve belediye başkanları istiyorum” ifadelerini kullandı.
“BAŞKA İLLER BİZİ GIPTA EDECEK ŞEKİLDE YATIRIMLAR ALIN”
Aydın’daki belediye başkanlarını ve milletvekillerini de eleştiren Kaplı, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Şimdi Aydın’da beş tane muhalefet ve üç tane de iktidar milletvekili var. Bu sekiz milletvekili mali seçimlerden sonra beş yıl boyunca görev yapacak. Bu beş yıl içerisinde yumrukları birleştirip bir yere vurup belediye başkanları ile yapılacak yatırımlar için Ankara’da seslerini duyurmalarını istiyorum. Ben ülkenin her yerini geziyorum, geçtiğimiz günlerde Bandırma‘ya gittim ve inanın ki bir asfalt yapmışlar gıpta ettim. Aydın’da ne sokağın yönü belli, ne de bir şey. Artık yeter bu memleket ne CHP’nin, ne AK Parti’nin babasının malı değil. Yumruğu bir yere vurun ve başka iller bizi gıpta edecek şekilde yatırımlar alın.”
![](/media/denge/TrTmNaeDNsrdyhnJjWUGvXmDmfbSByvEWubksayOknAGjFnoKHBBYlTEWgmkSYru.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesi Fatih Mahallesi Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu,
![](/media/denge/WfykQtJpHQoGsNZsKUvHQPwRPRiiJPRHUfVPcFoUosxjOktjgyrmauOinEzTtmts.jpg)
Aydın'ın Kozalaklı Köyü'nde doğan ve 44 yıldır terzilik yapan Ünal
![](/media/denge/zyOMLVFuYANFTiBPnUmyJnTtoqGiDUgRFyMKcjqAKnnymXdZHGCVlPYFReirPmGl.jpg)
tvDEN ekranlarında Selime Aydemir’in hazırlayıp sunduğu Gündem Özel
![](/media/denge/VtTmFIpgtpFltHMaYgbmiiOaErjLFSjJZbYPAmplxQFzyHRwjwpzPUCcZVtrbKSk.jpg)
Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği, 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın
![](/media/denge/QSaVvFuZmOEKmQSwTJqeOMYeSWWcfcrstuCOOGFYIjnjZFUzqtWzBojfsoLntTwD.jpg)
Aydın’da birçok kişiye yardım eli uzatarak büyük işlere imza
![](/media/denge/SbFBDBBVwUGAiBztHruxdNIKCSOvHpffSpdsXFBNoTBdjPaDAbMsuLjEPJuzTNob.jpg)
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Dr. Öğr.
![](/media/denge/MnitmnAxQqzWVsXpidTAwosiJRfdCxalaJwsvVntOwKfqplyfnHJOYphGnIuchnL.jpg)
AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler'in açıklamalarına göre
![](/media/denge/gQqVxIRmDPhXoCsLYkBYBCmUtpBDRUkGEuqYvlycvkBvjfcTiuJqgRTSUKIyBRXh.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Sayad Sertkaya Güzellik Merkezi
![](/media/denge/LfaYBaGHgxVBeENRWuTsLqYEcKUqTBussHJbrElMcNrZxfimYiOCLJwSKzQRemTT.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmete başlayan Nova Çocuk Kreş ve
![](/media/denge/OktauVWdecdxGmohLIutMIOJpWpEikDZMluqQVJiCwEyNFAcHhmQEzguzuMgUuLj.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde 18 yıldır hizmet veren berber Yunus Gedik iş
![](/media/denge/nLDekgxxvPbbvfdMrFsNdCgXfdZTyGFFnBHgNhGhFwmPwOWkuIJBMlnTXzKTRpmu.jpg)
Aydın'da yıllardır adından söz ettiren Has Akasya Kahve'nin işletme sahibi
![](/media/denge/ENvrgTTHMXvguCsWwAtspdjzLflYaiCEmaMXemCwGhaEuFltpkmsdUiDEEPnJRvt.jpg)
Aydın'da yaşayan ve mobilya sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren
![](/media/denge/svjUWrmtNCMphgTWcMyYyylgXAZbFmGFbLgbviAbbSqXzaLuFMuUTILPqhBXeBwC.jpg)
Aydın'da vatandaşlar, emekli maaşlarındaki son düzenlemelere tepki gösterdi.
![](/media/denge/xTiavSTOisxHJchKbAFXBIDshoXchWoIdFGmTCqxrNscofUIZfFjXaIWRhdDRaTv.jpg)
Aydın'da yaşayan emekli vatandaş Nazif Kılıç, mevcut ekonomik duruma ve
![](/media/denge/pofvkaWxpvAoqwOgwcETxDaETBzTBRWiBygGfgJEfmGUgzbpTvlvJwbyTCxlSfJe.jpg)
Aydın'ın Efeler ilçesi Efeler Mahallesi'nde hizmet veren bir akaryakıt
![](/media/denge/dGoRbCHDmyzSRCGalgPZgnGEWudnHaVTFngegjNBrIbeqPkjpaEgoSJgvLoYiTFn.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde, Aykaryay Tiyatro oyuncuları ‘Latmos’a
![](/media/denge/MuMABkOuqReMGAWagRBecdkeyFjvZMAemMCbRRRpcSGBNVyvopMNBbQiPAUMtEAg.jpg)
tvDEN ekranlarında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Rabia Eser'in
![](/media/denge/TdYOxKmZydFiFqSLhaELAjNlgSnsHxWiJDiaJUrPyniffLHSgeLLEpmuCYrRIZma.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Sarraf Gökhan Kargın, önceki
![](/media/denge/MVwcwWYFDsLYXQffmhahFeyXkESOThFdDVVzXyrgHrHboFACWzMBipkhTYRqrVXP.jpg)
Aydın'ın Efeler ilçesi Batı Gazi Bulvarı'nda hizmet veren Kale Motor
![](/media/denge/KrOcpYnRLNTVBBdffCpwZiNgdxoBFFBiHkijLqFjZIWgQIGSSimhIcuqTRuMBlyu.jpg)
Aydın Bahçeşehir Koleji öğrencileri Nehir Yurt ve Fulya Sarıerler, Liselere
![](/media/denge/SpyRuwwEvLmuBtOramWmHzNwoADAokgnketnhkERxLfPDsaEtQimbJrdsDghEIeW.jpg)
Aydın, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından düzenlenen Bölge
![](/media/denge/ZKcJvfJVOpswXatmMgAQgIgXntSrsLRYJkhaEUPsjtjmTMlhGOPnVQILTEpGjxMS.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesi yeni yol açmak isteyen Aydın Büyükşehir
![](/media/denge/SlwMLQiIEnqdCJeVPjNkFhFLNSbnKbDUPnfqYdCPGYpXoWqzHDzzEmomabjcEOwu.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde 50 yıldır 24 metrekarelik dükkanında kalaycılık
![](/media/denge/eeiFBPJsBJewsOrmzNBzaQMKwlaCmDgGvWeyIyQmMnfHmYdLmlotgQQeQIHzzFrN.jpg)
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman
![](/media/denge/DBUPCczZOQwbJIZOmWpInpdLfrTFuHvPPdgwnTgjDAQBiNmHkRhASWTRgkDQAyjS.jpg)
Aydın'da bu yaz, yüksek sıcaklıklar ve artan maliyetler nedeniyle pazarcı
![](/media/denge/DnGostzcGZvmRDmKBwLDOzrHjDMUgQrYtOJUFlPdLjKLAHMstDvRbexIrBzVWNNV.jpg)
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık'ın
![](/media/denge/tLmeLWkjgHGJELzzCKaVKTsluimxJpAfLtFwNJOSrgwCbOvJNBpHlfkcwUAHCaqW.jpg)
Aydın'ın Efeler ilçesi ASTİS Sanayi Sitesinde bulunan otluk alandaki yangın,
![](/media/denge/aykWOmkqGmMsFaEWShULEvLJlJxivtucMmoBqOeaFCPcMnpfIbSNJuKYXUpdEQKJ.jpg)
Hukukçu ve sosyolog Zekai Savaşlar, tvDEN’de yayınlanan Kuş Bakışı programında
![](/media/denge/OkuArKdLqPMibuxViVASTwqYgVhCgWevrQBBvmCtTVCgjoeddWBtDIzVukIOhLtk.jpg)
Aydın’ın Koçarlı ilçesi sınırları içerisinde gerçekleşen
![](/media/denge/aRPRpOFTLmkpYvjcVwLdNbjwKsqMmEnkPCWZPSLkKUvajoCVkFxUOPhcLPvTOyRM.jpg)
Aydın’ın Çine İlçesi’nde hizmet veren Ege Et Entegre Tesisleri’nde
![](/media/denge/LvEczNPFEOZklQIkRTfqGXhKLHFmsqLmfKOQbdJtRswZYWmvEAbuHNjeCRneJwMu.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde market işletmeciliği yapan 41 yaşındaki Tevfik