Devlet Konservatuarı öğrencilerinden ADÜ’ye ziyaret

7 Aralık 2019, Cumartesi 15:00

     


Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri ve öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Oner Uzun, Müzik ve Bale Ortaokulu Müdürü Türk Halk Müziği Anasanat Dalı Başkanı Öğr. Gör. Ceren Demirok ve Öğr. Gör. Aleksandr Mekaev’in bulunduğu ziyarette, öğrencilerin sanatsal ve akademik başarıları hakkında Rektö Aldemir’e bilgi verildi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARI BİZLERİN GURUR KAYNAĞI”

Öğrencilerin başarılarıyla gururlandıklarını, çalışmalarına her zaman destek olduklarını belirten Doç. Dr. Mustafa Oner Uzun, ziyarette bulunan Muhammed Güzel, Dilay RaOygür, Yasemin Perşembe’nin sanatsal başarılarını aktardı. Doç. Dr. Uzun, lisans düzeyinde piyano öğrencisi olan Muhammed Güzel’in, yaşamı boyunca karşılaşmış olduğu güç koşullara rağmen Güzel Sanatlar Lisesi Müzik alanını bitirip Devlet Konservatuarı lisans öğrencisi olmayı başardığını ayrıca yüzme alanında çeşitli madalyalar aldığını ifade etti.

Doç. Dr. Mustafa Oner Uzun, “Ortaokul düzeyinde viyolensel öğrencisi Dilay RaOygür, Macaristan Budapeşte’de yapılan 4. Danubia Uluslararası Müzik Yetenek Yarışması Jüri Onur Ödülü’nü almıştır. Lisans düzeyinde piyano öğrencisi Yasemin Perşembe ise Haziran 2019 tarihinde Mozart Akademi’nin gerçekleştirmiş olduğu 5. Uluslararası Piyano Yarışması’nda diploma almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizin başarıları bizlerin gurur kaynağı” dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZ KENT İLE BÜTÜNLEŞEREK GENİŞLİYOR”

İnsan odaklı bir yönetim olduklarını vurgulayan Rektör Aldemir, “Üniversitemiz, Aydın’da bir lokomotif görevi görüyor ve kent ile bütünleştikçe daha da genişliyor. İlimizle kenetlenerek insana ve insani değerlere dayalı projeler geliştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

“BAŞARILAR ÜNİVERSİTEMİZE VE AYDIN’A ARMAĞANLARIDIR”

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Aldemir, “Uluslararası ve ulusal düzeyde başarı öyküsü yazan Devlet Konservatuarı öğrencilerimizi tebrik ederim. Kazandıkları başarılar hem Üniversitemize hem Aydınımıza armağanlarıdır. Sanata verdiğimiz değerle her zaman yanlarımdayım ve başarılarıyla gururlanıyorum.” sözlerinin ardından öğrencilerin eğitiminde katkı gösteren öğretim üyelerine tebrik etti.

Öğrenciler yaptıkları çalışmalar ile ADÜ’yü temsil ediyor olmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade ederek, Rektör Aldemir’e teşekkür ettiler. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler