Özsüt 14 yıldır Aydın’da damakları tatlandırıyor
8 Mayıs 2024, Çarşamba 08:05Son güncelleme: 8 Mayıs 2024, Çarşamba 18:15
Tweet | ||
![]() |
1938 yılında İzmir’in Kemeraltı’nda hizmete başlayan “Özsüt Muhallebicisi” şimdilerde dünyanın dört bir yanına ulaşıyor. Aydın’da yaklaşık 14 yıldır Özsüt firmasıyla hizmet veren 31 yaşındaki Ali Sığırcı Özsüt firmasının başarı hikayesini anlattı.
Sığırcı,“ilk Özsüt mağazası, 1938 yılında, İzmir Kemeraltı’nda açıldı. İlk olarak yalnızca yoğurt ve kaymak satılırken buna geleneksel saray tarifleri ile yapılan sütlü tatlılar eklendi. Serüvenine geleneksel tatlılar üreterek devam eden Özsüt Muhallebicisi, özellikle 70-80’li yıllarda ününü giderek artırdı ve İzmir’in sembol tatlıcılarından biri hâline geldi. 1980 yılına gelindiğinde, Özsüt markası, kurucu Sefer Usta’nın liderliğinde ve maharetli Özsüt ustalarının da desteği ve ortaklıkları ile büyümeye ve ününü artırmayı başarıyla sürdürdü.
Büyümeye ve ün kazanmaya başlayan Özsüt’ün ilk şubesi, 1991 yılına gelindiğinde, sembolü hâline geldiği İzmir şehrinin kalbi Alsancak’ta açıldı ve büyük ilgi görmeye başladı. 1996 yılından itibaren franchising sistemine geçildi ve şube sayısı hızla arttı. Aynı yıl içerisinde Özsüt, toplam 6 şube ile müşterilerini ağırlamaya devam etti. 2002 yılına gelindiğinde Özsüt’ün şube sayısı 50’ye çıkmıştı. Büyümeye ve şubeleşmeye hızla devam eden Özsüt, tüm ülkeyi enfes lezzetlerle donatmayı sürdürdü!
2014 yılında özel bir sermaye kuruluşundan yatırım alan Özsüt, başarılı çalışmalarına devam etti ve gerçekleştirdiği yatırımlarla büyüme hızına ivme kazandırdı. Özsüt’ün efsanevi yöneticisi İbrahim Urlulu, Özsüt’ü daha da ileri taşımak ve büyümesini hızlandırmak hedefiyle markanın hisselerinin tamamını geri alarak, Özsüt Yönetim Kurulu Başkanlığını yeniden üstlendi.
Misafirlerinin rahatça vakit geçirdiği, farklı tatları deneyebildiği, zengin menüsü ile çeşitlilik sunan ve günün her saatine hitap eden Özsüt hızla büyümeye devam ediyor. Türkiye’deki mağaza sayısı her geçen yıl hızla artarken yurt dışında büyüme hedefleri de başarıyla devam ediyor.
Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine gerçekleştirilecek yatırımlar ile Özsüt, küresel ölçekte bir marka olma yolunda ilerlemeye devam ediyor” dedi.
“BU SEKTÖRÜ KUCAKLAMALARI GEREKİYOR”
Genç girişimcilere tavsiyelerde bulunan Ali Sığırcı, “Bazı dönemlerde bu sektörden uzaklaşmak istiyorlar. Ama tam tersi bizim sektör insanların kaynaştığı yeni insanları tanıdığımız ve çocukları küçüklüğünden itibaren olgun yaşlara kadar hizmet verdiğimiz bir sektör. Ayrıca gıda sektörü her zaman insanlar için alternatiftir.
Pandemi ve ekonomik krizler gördük. Fakat gıda hiçbir zaman bitmiyor. Gençlerin bu sektörden uzaklaşmak yerine bu sektörü kucaklaması gerekiyor. Çünkü burası sadece insanların gelip çay kahve içtiği tatlı yediği bir yer değil. Aynı zamanda sosyalleşebildikleri alanlar. İnsanlar sizin bir ürününüzü beğendiğinde inanılmaz mutlu oluyorsunuz bu mutluluğun keyfi çok güzel oluyor” ifadelerini kullandı.
HABER VİDEOLARI
![](/media/denge/TrTmNaeDNsrdyhnJjWUGvXmDmfbSByvEWubksayOknAGjFnoKHBBYlTEWgmkSYru.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesi Fatih Mahallesi Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu,
![](/media/denge/WfykQtJpHQoGsNZsKUvHQPwRPRiiJPRHUfVPcFoUosxjOktjgyrmauOinEzTtmts.jpg)
Aydın'ın Kozalaklı Köyü'nde doğan ve 44 yıldır terzilik yapan Ünal
![](/media/denge/zyOMLVFuYANFTiBPnUmyJnTtoqGiDUgRFyMKcjqAKnnymXdZHGCVlPYFReirPmGl.jpg)
tvDEN ekranlarında Selime Aydemir’in hazırlayıp sunduğu Gündem Özel
![](/media/denge/VtTmFIpgtpFltHMaYgbmiiOaErjLFSjJZbYPAmplxQFzyHRwjwpzPUCcZVtrbKSk.jpg)
Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği, 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın
![](/media/denge/QSaVvFuZmOEKmQSwTJqeOMYeSWWcfcrstuCOOGFYIjnjZFUzqtWzBojfsoLntTwD.jpg)
Aydın’da birçok kişiye yardım eli uzatarak büyük işlere imza
![](/media/denge/SbFBDBBVwUGAiBztHruxdNIKCSOvHpffSpdsXFBNoTBdjPaDAbMsuLjEPJuzTNob.jpg)
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Dr. Öğr.
![](/media/denge/MnitmnAxQqzWVsXpidTAwosiJRfdCxalaJwsvVntOwKfqplyfnHJOYphGnIuchnL.jpg)
AK Parti Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler'in açıklamalarına göre
![](/media/denge/gQqVxIRmDPhXoCsLYkBYBCmUtpBDRUkGEuqYvlycvkBvjfcTiuJqgRTSUKIyBRXh.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Sayad Sertkaya Güzellik Merkezi
![](/media/denge/LfaYBaGHgxVBeENRWuTsLqYEcKUqTBussHJbrElMcNrZxfimYiOCLJwSKzQRemTT.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmete başlayan Nova Çocuk Kreş ve
![](/media/denge/OktauVWdecdxGmohLIutMIOJpWpEikDZMluqQVJiCwEyNFAcHhmQEzguzuMgUuLj.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde 18 yıldır hizmet veren berber Yunus Gedik iş
![](/media/denge/nLDekgxxvPbbvfdMrFsNdCgXfdZTyGFFnBHgNhGhFwmPwOWkuIJBMlnTXzKTRpmu.jpg)
Aydın'da yıllardır adından söz ettiren Has Akasya Kahve'nin işletme sahibi
![](/media/denge/ENvrgTTHMXvguCsWwAtspdjzLflYaiCEmaMXemCwGhaEuFltpkmsdUiDEEPnJRvt.jpg)
Aydın'da yaşayan ve mobilya sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren
![](/media/denge/svjUWrmtNCMphgTWcMyYyylgXAZbFmGFbLgbviAbbSqXzaLuFMuUTILPqhBXeBwC.jpg)
Aydın'da vatandaşlar, emekli maaşlarındaki son düzenlemelere tepki gösterdi.
![](/media/denge/xTiavSTOisxHJchKbAFXBIDshoXchWoIdFGmTCqxrNscofUIZfFjXaIWRhdDRaTv.jpg)
Aydın'da yaşayan emekli vatandaş Nazif Kılıç, mevcut ekonomik duruma ve
![](/media/denge/pofvkaWxpvAoqwOgwcETxDaETBzTBRWiBygGfgJEfmGUgzbpTvlvJwbyTCxlSfJe.jpg)
Aydın'ın Efeler ilçesi Efeler Mahallesi'nde hizmet veren bir akaryakıt
![](/media/denge/dGoRbCHDmyzSRCGalgPZgnGEWudnHaVTFngegjNBrIbeqPkjpaEgoSJgvLoYiTFn.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde, Aykaryay Tiyatro oyuncuları ‘Latmos’a
![](/media/denge/MuMABkOuqReMGAWagRBecdkeyFjvZMAemMCbRRRpcSGBNVyvopMNBbQiPAUMtEAg.jpg)
tvDEN ekranlarında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Rabia Eser'in
![](/media/denge/TdYOxKmZydFiFqSLhaELAjNlgSnsHxWiJDiaJUrPyniffLHSgeLLEpmuCYrRIZma.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Sarraf Gökhan Kargın, önceki
![](/media/denge/MVwcwWYFDsLYXQffmhahFeyXkESOThFdDVVzXyrgHrHboFACWzMBipkhTYRqrVXP.jpg)
Aydın'ın Efeler ilçesi Batı Gazi Bulvarı'nda hizmet veren Kale Motor
![](/media/denge/KrOcpYnRLNTVBBdffCpwZiNgdxoBFFBiHkijLqFjZIWgQIGSSimhIcuqTRuMBlyu.jpg)
Aydın Bahçeşehir Koleji öğrencileri Nehir Yurt ve Fulya Sarıerler, Liselere
![](/media/denge/SpyRuwwEvLmuBtOramWmHzNwoADAokgnketnhkERxLfPDsaEtQimbJrdsDghEIeW.jpg)
Aydın, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından düzenlenen Bölge
![](/media/denge/ZKcJvfJVOpswXatmMgAQgIgXntSrsLRYJkhaEUPsjtjmTMlhGOPnVQILTEpGjxMS.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesi yeni yol açmak isteyen Aydın Büyükşehir
![](/media/denge/SlwMLQiIEnqdCJeVPjNkFhFLNSbnKbDUPnfqYdCPGYpXoWqzHDzzEmomabjcEOwu.jpg)
Aydın’ın Efeler ilçesinde 50 yıldır 24 metrekarelik dükkanında kalaycılık
![](/media/denge/eeiFBPJsBJewsOrmzNBzaQMKwlaCmDgGvWeyIyQmMnfHmYdLmlotgQQeQIHzzFrN.jpg)
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman
![](/media/denge/DBUPCczZOQwbJIZOmWpInpdLfrTFuHvPPdgwnTgjDAQBiNmHkRhASWTRgkDQAyjS.jpg)
Aydın'da bu yaz, yüksek sıcaklıklar ve artan maliyetler nedeniyle pazarcı
![](/media/denge/DnGostzcGZvmRDmKBwLDOzrHjDMUgQrYtOJUFlPdLjKLAHMstDvRbexIrBzVWNNV.jpg)
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık'ın
![](/media/denge/tLmeLWkjgHGJELzzCKaVKTsluimxJpAfLtFwNJOSrgwCbOvJNBpHlfkcwUAHCaqW.jpg)
Aydın'ın Efeler ilçesi ASTİS Sanayi Sitesinde bulunan otluk alandaki yangın,
![](/media/denge/aykWOmkqGmMsFaEWShULEvLJlJxivtucMmoBqOeaFCPcMnpfIbSNJuKYXUpdEQKJ.jpg)
Hukukçu ve sosyolog Zekai Savaşlar, tvDEN’de yayınlanan Kuş Bakışı programında
![](/media/denge/OkuArKdLqPMibuxViVASTwqYgVhCgWevrQBBvmCtTVCgjoeddWBtDIzVukIOhLtk.jpg)
Aydın’ın Koçarlı ilçesi sınırları içerisinde gerçekleşen
![](/media/denge/aRPRpOFTLmkpYvjcVwLdNbjwKsqMmEnkPCWZPSLkKUvajoCVkFxUOPhcLPvTOyRM.jpg)
Aydın’ın Çine İlçesi’nde hizmet veren Ege Et Entegre Tesisleri’nde