Ege'nin boğaları Artvin'de

9 Ağustos 2019, Cuma 15:46

     


Ege Bölgesi'nin şampiyon boğaları, 23-24-25 Ağustos'ta Artvin'de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'nda yarışacak. Aydın Boğacılar Derneği ve Artvin Boğacılar Derneği'nin ortaklaşa hazırladığı şampiyonaya Sultanhisar'da yaşayan Akif Soytürk'ün boğaları da katılacak.

Ege ve Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere birçok bölgede güreşleri yapılan boğalar, bu yıl 23-24-25 Ağustos'ta Artvin'in Kafkasör ilçesinde üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'nda yarışacak. Aydın Boğacılar Derneği ve Artvin Boğacılar Derneği'nin birlikte düzenlediği şampiyonada Ege Bölgesi'ni temsil eden boğalar, bin 800 kilometre olan uzun yolculuğun ardından kamp yapacakları yere ulaşacak.

TÜRKİYE'NİN ŞAMPİYON BOĞASI BELİRLENECEK

Sultanhisar'da boğa besleyen Akif Soytürk, Birol Birkan ve Kenan Köse'nin de boğalarının yarışacağı şampiyonada Türkiye'nin şampiyon boğası belirlenecek. Şakir Kara'nın sunacağı şampiyonada Pehlivanlar Baş Kategorisi, Pehlivanlar Kategorisi Araboy, Pehlivanlar Başaltı Kategorisi, Pehlivanlar Büyük Orta Kategorisi, Pehlivanlar Küçük Orta Kategorisi, Yıldızlar Baş Kategorisi, Yıldızlar Başaltı Kategorisi, Yıldızlar Büyük Orta Kategorisi, Yıldızlar Küçük Orta Kategorisi olmak üzere dokuz farklı kategoride yapılacak. Şampiyona'ya Muğla, Aydın, Artvin, Rize, Erzurum, Antalya, İstanbul ve Bursa'dan boğalar katılacak.

AYDIN'DAN ARTVİN'E UZANAN DOSTLUKLAR KURULUYOR

Boğacılığın farklı bölgelerdeki insanlar arasında kurulan dostluklara vesile olduğunu dile getiren Akif Soytürk, "Normalde karşılaşamayacağınız insanlarla ortak paydanız olan boğa sevgisi sayesinde tanışıp dostluk kuruyorsunuz. Aydın'dan Artvin'e dostluk bağı kuruluyoruz. Aynı zamanda kültürel kaynaşmada düzenlenen şampiyonalar sayesinde oluyor. Biz bu kültürel kaynaşmaya tüm Türkiye'yi davet ediyoruz." dedi. (DUYGU DİLEK) 
Son Eklenen Haberler