“Solunum cihazı ile değil, maskeyle nefes al”

13 Ekim 2020, Salı 17:11

     


Koçarlı İlçe Jandarma Komutanlığı hazırladığı “Solunum cihazı ile değil, maskeyle nefes al” proje ile ilçede 4 bin maske dağıttı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Koçarlı ilçesinde jandarma, Kaymakam Ersin Tepeli, Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Arifcan Azizo'nun katılımıyla düzenlenen etkinlikte maske dağıttı.Bıyıklı Mahallesinde düzenlenen proje tanıtımının ardından, İlçe genelinde 4 bin maske dağıtan Jandarma Komutanlığı takdir topladı.

“Solunum Cihazı ile değil, maskeyle nefes al” proje tanıtımında konuşan Jandarma Kıdemli Başçavuş Ali Yalçın, “”Ülkemizde içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmektedir. Bu kapsamda Koçarlı İlçesi ve mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımızın kontrollü sosyal hayat döneminde koronavirüs salgınından en az şekilde etkilenmesi için, alınan tedbirlerin en üst seviyeye çıkarılması, vatandaşlarımızda toplumsal farkındalık oluşturarak hastalık yayılma hızının yavaşlatılması ve ölüm oranının en aza indirilmesi amaçlanmaktadır” dedi.

“AMACIMIZ POZİTİF VAKALARI SIFIRA İNDİRMEK”

Proje tanıtım töreninde konuşan Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, “Bizler her zaman değişik ve güzel projelerle vatandaşlarımız ile bir araya gelmeye çalışıyoruz. Gündemimizde olan Covit19 münasebetiyle farklı bir proje için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu bir sağlık problemidir. Pandemi olarak adlandırılmıştır. Pandemi demek, tüm dünyada aynı anda etkisini gösteren hastalık demektir. Arkadaşlarımızın yapmış olduğu farklı bir proje çerçevesinde sizlerle bir araya gelmeyi hedefledik. Amacımız pozitif vakaları sıfıra indirmek. Hep beraber sağlık içerisinde, insanlarımızın dokunabildiği, temas edebildiği günlere tekrar kavuşa bilmek. Bu konuda devlet ve millet olarak hep beraber çalışacağız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, Belediye Başkanı Nedim Kaplan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Arifcan Azizo, Daire Müdürleri ve Sivil Toplum Başkanları vatandaşlara ve sürücülere jandarma logolu maske dağıttı. (HAZAL BAYIK) 
Son Eklenen Haberler