Pandemi, pazarları boş bıraktı

21 Ekim 2020, Çarşamba 12:14

     


Aydın'ın Efeler ilçesinde koronavirüs tedirginliği semt pazarlarını da sekteye uğratırken, vatandaşların pazara çıkmakta tereddüt yaşaması ürünleri tezgahta bıraktı.

2 bin yıllık geçmişe sahip olan semt pazarları, hem sosyalleşme açısından hem de ürünlerin daha uygun fiyatlı olması ile vatandaşlar tarafından tercih edilen bir kültür iken bu günlerde Kovid-19 sebebiyle zor günler geçiriyor. Aydın'ın merkez ilçesi Efeler'in semt pazarlarının salgın dolayısıyla boş kalması pazarcı esnafını olumsuz etkiledi. Vatandaşların salgın yüzünden yaşadığı tedirginlik, birçok esnaf gibi pazarcıları da etkilerken pazar yerleri boş kaldı.

Pandemi sürecinde kendilerinin büyük ölçüde etkilendiğini belirten pazarcı esnafları “Pandemi dolayısıyla uzun süre tezgahlarımızı açamadık. Şimdiyse müşterimiz yok ve ürünlerimizi satamıyoruz, zararımızı karşılayamıyoruz. Vatandaşlar pandemi dolayısıyla pazara gelmekte tereddüt ediyor. Zaten üniversite öğrencileri de yok, pazarlar boş kalınca ürünlerimiz de tezgahlarda kaldı” diye görüş bildirdiler. (İHA)  
Son Eklenen Haberler