“ADÜ’nün başarasının büyüyeceğinden eminim”

23 Ekim 2020, Cuma 17:09

     


ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i ziyaret eden Başbakanlık Eski Müşaviri ve Tarım Bakanlığı Müşaviri Nihat Gürbüz, “ADÜ’nün başarının giderek büyüyeceğinden eminim” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Başbakanlık eski Müşaviri, Tarım Bakanlığı Müşaviri Nihat Gürbüz ve eşi Seval Gürbüz, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti. Tarım Bakanlığı Müşaviri Nihat Gürbüz, başarılı çalışmaları dolayısıyla Rektör Aldemir’i tebrik etti.

"ADÜ’NÜN BAŞARILI ÇALIŞMALARINI VE PROJELERİNİ GÖRÜYORUZ"

Önceki dönem Başbakanlık Müşavirliği görevini yürüten ve şu anda Tarım Bakanlığı Müşaviri olarak görev yapan Nihat Gürbüz, ADÜ’nün gıda ve tarım alanlarında yürütmekte olduğu bilimsel çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek, çalışmaları takdirle izlediklerini söyledi. Gürbüz, “Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin başarılı çalışmalarını ve projelerini görüyoruz. Bu başarının giderek büyüyeceğinden eminim. Bu vesileyle Sayın Rektörüm Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in başarılarının devamını diliyorum" dedi.

“ADÜ İSMİNDEN BU KONUDA SIKÇA BAHSETTİRECEK BİR ÜRETİM MERKEZİ OLACAK”

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Aydın’ın bereketli topraklara sahip önemli bir il olduğunu ifade ederek, “Eğitim ile üretimi birleştiren Üniversitemiz Ziraat Fakültesinde ürünlerinin kalitesini tescilleyerek markalaşmasında önemli adımlar atmaktayız. Projelerimiz ve bu konudaki çalışmalarımız devam edecek; hem ülkemiz tarımına katkı sağlayıp hem de ilimizin tarımsal anlamda yönlendiricisi, lokomotifi olmak önceliğimiz. İnşallah yakın zamanda ADÜ isminden bu konuda sıkça bahsettirecek bir üretim merkezi olacak” diye konuştu.

Çalışmalarının bakanlıkça takdirle izlendiğini bilmenin kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini de ifade eden Aldemir, “Başbakanlık eski Müşaviri olarak önemli çalışmalarda bulunmuş, Tarım Bakanlığı Müşaviri olarak ülkemiz tarımının gelişmesine büyük katkılar sağlayan Sayın Nihat Gürbüz’ü ağırlamaktan mutluluk duyuyor ve bu nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaret karşılıklı iyi niyet temennilerinin iletilmesiyle sona erdi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler