Ateş savaşçılarından kan bağışı

26 Ekim 2020, Pazartesi 14:54

     


Aydınlı vatandaşların zor anlarında ilk imdadına yetişen itfaiyesi personeli, bu kez pandemi sebebiyle azalan kan bağışlarına katkıda bulunmak için örnek bir kan bağışı kampanyası başlattı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Efeler'deki Aydın İtfaiye Daire Başkanlığı'nda başlanan kan bağışı kampanyasının, yarından itibaren Aydın genelindeki tüm itfaiye birimlerinde yapılacağı belirtildi.

İtfaiye personeline yönelik düzenlenen kan bağışı kampanyasında özel çadırda kendisi de kan veren İtfaiye Daire Başkanı Mehmet Serdar Adanır İtfaiye "Personelimiz kan vermenin can kurtarma anlamına geldiğinin bilincinde. Bizim işimiz de can kurtarmak. Bugün de arkadaşlarımız kampanyaya yoğun katılım gösterdi" ifadelerini kullandı.

Kampanyayla onlarca ünite kan toplanırken, Adanır kampanyanın Aydın'daki tüm itfaiye teşkilatına yönelik düzenlendiğinin altını çizdi. Adanır, "Biz İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak iki kez bunun gibi kampanya yapmıştık. Bu yıl yangınların sık çıkması sebebiyle biraz gecikti. İtfaiye teşkilatı, Aydın'da yaşayan vatandaşlarımızın zor zamanlarında el veren bir teşkilattır. Kızılay da özellikle afet zamanlarında insanlarımıza yardımcı olan bir kuruluş. Bizler de itfaiye teşkilatı olarak bugün Efeler'de, yarın Nazilli, sonraki gün de Söke itfaiye gruplarında bu kampanyayı devam ettireceğiz. Kızılay kurumuna bir katkı sunabiliyorsak, bundan gurur duyuyoruz. İnşallah bu organizasyonlar devam eder" şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler