/>

SON DAKİKA

Aydın’da Hatay Tanıtım günleri başladı

28 Nisan 2024, Pazar 10:06
Son güncelleme: 28 Nisan 2024, Pazar 20:13

     


Hatay’ın birbirinden güzel lezzetleri ve Hatay Yöresine ait sıra geceleri, Aydınlılarla buluştu. 27 Nisan- 5 Mayıs tarihleri arasında Ayter alanında yapılacak olan festivale tüm Aydınlılar davet edildi.

27 Nisan Cumartesi – 5 Mayıs Pazar günü Efeler Ayter Alanı'nda Hatay esnafı ürünlerini tanıtmak için stant açtı. 27 ve 28 Nisan günü günü sıra gecesi ve 3-4-5 Mayıs tarihlerinse yerel sanatçılar yer alacak olan etkinlikte yine 4 ve 5 Mayıs günlerinde çocuklar için sirk düzenlenecek.

Hatay Tanıtım Günleri organizatörü Ertuğrul Cuma Temel, “Hatay Antakyalıyım Aydın’a depremzede esnaflarımıza destek amaçlı geldik. Hatay’ın kendi öz yiyeceğini, içeceğini, künefesini, kebabını lezzetlerini Aydınlılara tanıtmak için buradayız. Depremden sonra yaklaşık 13 ilde bu tür etkinliklerimizi yapmaktayız. Depremden büyük hasar gören Hatay esnafına destek olmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda Hatay’ın lezzetlerini Aydınlılarla buluşturmayı hedefliyoruz. Tanıtım günlerinde Stant açan esnaflarımızın yüzde 80’i Hataylı geri kalan yüzde 20’si ise Malatya ve Antep esnafı. Yani çoğu esnafımız depremzedelerden oluşmakta. 27 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Ayter alanında gerçekleşecek festivale katılım tamamen ücretsizdir. Bugün ve yarın sıra gecelerimiz var, önümüzdeki hafta Cuma, cumartesi, pazar günü yerel sanatçılarımız sahne alacak. Yine önümüzdeki hafta 4- 5 Mayıs tarihlerinde çocuklarımız için ücretsiz Venedik Sirki olacak, tüm Aydın halkını bekliyoruz. Harbiye dürümümüz meşhurdur dünya çapında patent almış bir üründür, tepsi kebabımız, kağıt kebabımız yine çok ünlü olan künefemiz var stantlarımızda. Hatay’a özgü baharatlarımız, tuzlu yoğurdumuz, biberli ekmeğimiz stantlarda Aydınlıları bekliyoruz” dedi. 


HABER VİDEOLARI


 
Son Eklenen Haberler