Buharkent’te kaplıca ve karavan turizmini birleşecek

30 Ekim 2020, Cuma 11:34

     


Buharkent Ortakçı Kaplıcaları'nda inceleme yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Burada sağlık turizmi, termal turizmi ve yine MÜSİAD olarak üzerinde çalıştığımız karavan turizmi konusunda çalışma yapabileceğimizi ve bölgenin buna uygun olduğunu ifade edebilirim” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol öncülüğünde MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve MÜSİAD yöneticileri, Ortakçı Kaplıcası’nda incelemelerde bulundu. Buharkent Kaymakamı Kemal Ülkü ve AK Parti Buharkent İlçe Başkanı Uğur Kul’un da eşlik ettiği incelemede, MÜSÜAD Başkanı Kaan, kaplıca alanının karavan turizmi için de oldukça elverişli olduğunu belirtti.

“ARTIK BURAYA DA YATIRIMCI BEKLİYORUZ”

Buharkent’in çok sayıda değeri bulunduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Erol, 53 derece doğal sıcak su çıkan kaplıcanın termal turizme kazandırılması için gerekli çalışmaları yaptıklarını belirtti. Başkan Erol, “Bizler Ortakçı kaplıcası bölgesinin önemli bir termal turizm bölgesi olabilir düşüncesindeyiz. Çünkü burası Roma döneminden itibaren kullanılan ve özellikle Osmanlı döneminde yoğun bir şekilde kullanılan termal alanımız. Burayla ilgili de biz yatırım yapılması hususunda gerekli imar çalışmalarımızı bitirmiştik. Burası 200 dönümlük bir arazi ve Hazine’ye ait bir alan. Artık buraya da yatırımcı bekliyoruz. Yatırım yapmak isteyenlere biz buraya davet ediyoruz. İnşallah güzel bir yatırıma daha ev sahipliği yapmış oluruz” dedi.

“BU ALANI KARAVAN TURİZMİ İLE ENTEGRE EDECEĞİZ”

Buharkent ziyaretleri esnasında Belediye Başkanı Mehmet Erol’un özel bir alanlarının olduğunu ve görmelerini istediğini belirten Abdurrahman Kaan, “Biz de Üretim ve Yatırım Üst Kurulumuz, Turizm Alanları Geliştirme Başkan Yardımcımız ile birlikte Ortakçı kaplıcasını inceledik. Burada gayet güzel bir ortam var. Burada sağlık turizmi, termal turizmi ve yine MÜSİAD olarak üzerinde çalıştığımız karavan turizmi konusunda çalışma yapabileceğimizi ve bölgenin buna uygun olduğunu ifade edebilirim. Tabi ki önce suyun değerlerini ve buranın imar konusunda çalışma yapacağız. Fizibilite çalışması yapıldıktan sonra gerekli girişimlerimizi yapacağız. Özellikle Belediye Başkanımız Mehmet Erol bu konuda çok istekli. Biz de onlara gerekli desteği sağlamış olacağız. Çünkü burası insanların hizmetine kazandırılması gereken bir yer. Termal turizm Denizli’de de var ama biz buraya farklı bir şekilde karavan turizmi ile entegre edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“6 MİLYON TURİSTİ TÜRKİYE’YE ÇEKECEĞİZ”

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte MÜSİAD’ın karavan turizmi için çalışmaların devam ettiğini belirten Turizm Teşkilat Başkanı Ümit Otoban, “Karavan turizmi ile ilgili bir hat çıkartmaya çalışıyoruz. Türkiye’ye yeni bir turizm çeşidi ve yeni bir turizm kaynağı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu konuda yurt dışında bekleyen 6 milyon turisti Türkiye’ye çekeceğiz. Bu noktada 38 il belirledik, bunun üzerine 10 il daha eklenecek . Burayla ilgili gerekli fotoğrafları ve lokasyonunu aldık. İnşallah Aydınlılara güzel bir haber vermiş oluruz. (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler