“Bir kanalizasyon yapamayacak kadar beceriksiz misiniz?”

15 Ekim 2020, Perşembe 10:25

     


AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı İlyas Arslan, Koçarlı’nın kanalizasyon sorununu çözeceklerini söyleyen CHP’li ilçe yöneticilerine, “15 yıl yönettiğiniz Koçarlı’ya bir kanalizasyon yapamayacak kadar beceriksiz misiniz? Ya da Koçarlı umurunuzda değil de şovmenlik peşinde misiniz?” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hasan Akın’ın yaptığı açıklamalara yanıt veren AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı İlyas Arslan, “Daha evvel hadsizce açıklamalarına şahit olduğumuz CHP İlçe Başkanı Hasan Akın görüyoruz ki yine hızını alamamış ve saçmalamış. Her şeyden evvel konuşma üslubunun siyasetçiye yakışmayacak kadar ‘düşük’ profilli olduğunu belirteyim. Daha önce de dedim ya CHP’de eğitim veriliyor galiba bu tarz konuşmaları için” açıklamasında bulundu.

“YAHU KARAR VERİN, KANALİZASYON VAR MI YOK MU?”

CHP’li Akın’ın açıklamalarında tutarsızlık ve aymazlık olduğunu dikkat çeken Başkan Arslan, “Gelelim sözde o boş iddialarına; Neymiş efendim Aydın’ın, Koçarlı’nın meseleleriyle ilgilenilmemiş. Neymiş kanalizasyon engellenmiş. Pardon da siz kör müsünüz, cahil misiniz? 15 yıl yönettiğiniz Koçarlı’ya bir kanalizasyon yapamayacak kadar beceriksiz misiniz? Ya da Koçarlı umurunuzda değil de şovmenlik peşinde misiniz? Kadın Kolları Başkanınız aynen şu ifadeleri kullanıyor, ‘Özlem Başkanımızın alt yapımız için 3 yıldır verdiği mücadelenin farkındayız. Yılbaşından sonra Koçarlı’nın alt yapısını 12 ayda bitirecek’. Yahu karar verin, kanalizasyon var mı yok mu? Biz de size ona göre cevap vereceğiz. Her seferinde sizin boş iddialarınıza cevap vermeyelim diyorum ama bakıyorum yine çok güzel saçmalamışlar diyorum, dayanamayıp cevap veriyorum. Aylarca çığırtkanlık yaptığınız kanalizasyon nerde? İnsanın hakikaten aklı almıyor. Genel Başkanınızdan mı öğrendiniz gece söylediğinizi sabah unutmayı. Komiksiniz, şovmensiniz. Başka da bir şey değil bu! Sizin asıl karın ağrınızı biz biliyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanımızın 25 Temmuz 2020 tarihinde, Aydın ziyaretinde Koçarlı’nın kanalizasyon meselesini çözüyoruz demesinden sonra şimdi çıkıp biz çözeceğiz diyorsunuz. Neden? Çünkü devlet gereğini yapıyor, vatandaşının yanında. Sizin gibi 15 yıl bu insanlara eziyet çektirmeyecek. AK Parti yaparsa sizin de şovunuz bitecek. Neyse iyi yönden bakalım ve en azından itici güç olmuşuz. Sayemizde Koçarlı’nın alt yapısı için bir şeyler yapacağız diyorsunuz. Ama teşekkür ederiz siz zahmet etmeyin 15 yıldır ilçemize yaptığınız eziyete AK Parti hükümeti çare oluyor. Hep dedik yaparsa AK Parti yapar” ifadelerini kullandı.

“SU DEPOLARINDAN ÇIKAN KURBAĞALAR İÇİN ÖNLEM ALDINIZ MI?”

CHP’li Akın’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun vaatleri konusunda da açıklama yapmasını beklediklerini söyleyen Arslan, “Diğer bir konu ise; dil uzatma cüretinde bulunduğun milletvekillerimiz ve İl Başkanımız Aydın Şehir hastanesi, Adliye Sarayı, Denizli-Aydın Otoyolu, Sarıçay Barajı (korkarım ki bunu da sahipleneceksiniz), ilçelere göletler, seracılık gibi marka projeler için gece gündüz Ankara-Aydın arası mekik dokuyorlar ve hepsi de nasip olursa bir kaç senede sonuç verecek. Ve senin vekillerini yılda 1-2 defa gören bu vatandaş bizim vekillerimizi ayda en az bir kere görüyor. Pamuk ve ülke ekonomisi için yaptığın açıklamaya da gülüp geçiyorum. Ekonomiden anlamadığın o kadar belli ki. Bir gün lütfen gel de alım gücü, enflasyon, serbest piyasa ekonomisi gibi konuları sana anlatayım. Bu cümlemden sonra demagoji yapıp da ‘pazarda soğan-patates filanca fiyat’ gibi söylemlerde bulunmazsan sevinirim. Neyse sen söyle bakalım Hasan Bey, Özlem Başkanının halka verdiği seçim vaatleri ne oldu? Bunun cevabını bizim için öğrenir misin? Ha gerçi duyduğumuza göre size randevu da vermiyormuş Başkanınız ama neyse. Eğer duyduklarımız doğru değilse lütfen en yakın zamanda yanına gidip, basına fotoğraf verip bizim için de şu soruları sorar mısın lütfen kendisine: Koçarlı için, Büyük Menderes nehrindeki kirlilik ne olacak? Koçarlı’mızdaki su ihtiyacı olan mahallelerimiz için çözümünüz nedir? Mahallerimizdeki su depolarından çıkan kurbağalar için önlem aldınız mı? Koçarlı’daki Ege-Et seçimden hemen sonra neden kapatıldı? Seçim sonuçlarıyla alakalı bir hazımsızlık var mıdır? Efeler’de eski otogar alanına yapacağınızı vaat ettiğiniz Demokrasi Meydanı ve 500 Araçlık Yeraltı Otoparkı projesinin akıbeti nedir? 50 bin kişilik Zeybek Arena Projesinin ne oldu? Işıklı Doğal Yaşam Alanı Projesi demiştiniz, var mı çalışmanız? ‘20 Yeni Fabrika, 1.000 Yeni İstihdam’ gibi atıp savurduğunuz projelerin açılışı ne zaman?” diye konuştu. (TUĞÇE NERGİZ)  
Son Eklenen Haberler