Pehlivan:Türk milleti güçlüdür, egemendir

20 Ağustos 2019, Salı 13:26

     


MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Van, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları'nın görevden alınarak, yerlerine kayyum atanmasıyla ilgili, "Türk Milleti’nin verdiği yetkinin, terör ve teröristler için kullanılması müsaade edilmez“ dedi.

Başkan Pehlivan yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Cumhuriyeti Devleti; üç büyükşehire kayyum atamakla; terörle mücadelede ön ve önlem almıştır. Terör örgütleri ile ve teröristlerle aralarına mesafe koymayan, Türk Milletimizin vergilerini terör örgütlerine peşkeş çekenlerin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tamgalarını silme gayretinde olanlara büyük bir ders vermiştir.

Demokrasi; hiç kimseye yaşadığı topraklara, maaşını ödeyen Türk Milletine ihanet hakkı vermez. Barış, kardeşlik, demokrasi kelimelerini ihanetlerinin perdesi yapanları takip eden Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin değerli İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’ya hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.

Hiçbir uluslararası yapı, oluşum, teşekkül, birlik veya kuruluş milletimize istikamet çizemeyecek, ayar veremeyecek, hizaya getirmeye cüret edemeyecektir.

Türk milleti güçlüdür, egemendir, varlığına ve beraberlik hukukuna muhakkak surette sahip çıkacaktır.

Bilinmelidir ki, terör örgütleri FETÖ, PKK ve yerli taşeronları üzerinden yeni denemeler peşine düşenler ya ezilecekler ya da gömüleceklerdir.

Çünkü konu vatandır, konu millettir, konu bayraktır, konu devletin istikbal ve istiklalidir. Bu uğurda bir bedel varsa seve seve ödenecek, çile ve badirelere gönül huzuruyla katlanılacaktır.” (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler