Hatay'daki katlı otopark açılıyor

1 Kasım 2018, Perşembe 10:46

     


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay semtinde yaptığı 8 kat ve 429 araç kapasiteli otopark, 3 Kasım Cumartesi günü açılacak. Çatısındaki oturma alanları, havuzu ve seyir terası ile bölgede yaşayanlar için aynı zamanda bir dinleme yeri olan otopark, Karataş'taki Tarihi Asansör gibi, aralarında 22 metre kot farkı olan iki sokağı da birbirine bağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Konak ilçesinde Hatay bölgesi için hazırladığı yeni otopark projesini tamamladı. Uşakizade Muammer Bey Sokağı’ndaki 15 bin metrekarelik alanda kurulan 8 kat ve 429 araçlık otopark, 3 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’de törenle hizmete açılacak.

OTOPARK ÜSTÜNDE MANZARA KEYFİ

Yapım bedeli 10.3 milyon TL. olan yeni otoparkın en üst bölümü, 141 Sokak’ın yol kotuna dayanıyor. Burada vatandaşlara bir sürpriz hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, otoparkın çatısında çevre halkının kullanımı için seyir terası, oturma alanları ve süs havuzu eşliğinde deniz manzarası izleme olanağı sunacak. Çevre halkının da kullanabileceği otopark aynı zamanda, asansörleri sayesinde, aralarında 22 metre kot farkı olan 143 (Bahattin Tatış) Sokak ile 141 Sokak arasında kolay erişim de sağlamış olacak. (DHA) 
Son Eklenen Haberler