"Emniyetteki mahrem yapılanması" davasında karar

2 Kasım 2018, Cuma 17:37

     


Manisa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "emniyetteki mahrem yapılanmasına" yönelik davada eski istihbarat şubesi müdürü ile bir polis memuru 10'ar yıl, 2 eski polis memuru ise 7 yıl 8 ay 15'er gün hapisle cezalandırıldı, 1 kişi beraat etti.

Manisa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 2'si tutuklu 5 sanıklı davanın karar duruşmasına, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Bir önceki duruşmada verdiği mütalaayı tekrar eden savcı, sanıkların dördünün "silahlı terör örgütü üyeliği" ve "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan cezalandırılmasını, birinin de beraatini istedi.

Verdiği aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Manisa İl Emniyet Müdürlüğünün eski istihbarat şubesi müdürü Mehmet Deniz ile polis memuru Rafet Özkan'ın "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 8 yıl 9'ar ay, "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan da 1 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırılmalarına ve tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklar eski polis memurları H.D ile B.K'ye "silahlı terör örgütü üyeliğinden" 6 yıl 10 ay 15'er gün ve özel hayatın gizliliğini ihlalden de 10'ar ay hapis cezası verilmesine hükmetti.

Davada 1 tutuksuz sanık hakkında ise beraat kararı verildi. (AA) 
Son Eklenen Haberler