Down Kafe Engelsizizmir 2018'e katıldı

4 Kasım 2018, Pazar 20:00

     


Bornova Belediyesi'nin sosyal belediyecilik projesi Down Kafe, bu yıl üçüncüsü 'Engelsiz üretim modelleri ve istihdam' ana temasıyla düzenlenen Engelsizmir 2018 Kongresi ve Fuarı'nın gözdesi oldu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Açıldığı 2015 yılından bu yana, Boronva'daki Büyük Park'ta sadece Bornovalılar değil, İzmirlilerin uğrak mekanlarından biri haline gelen bu özel kafeterya, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 1-3 Kasım tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Engelsizizmir 2018 Kongresi ve Fuarı'nın en özel katılımcısı oldu. Bu yıl 'Engelsiz üretim modelleri ve istihdam' ana teması ile kapılarını açan Fuar'da, Down Kafe'de iş imkanı yaratılarak sosyalleşmelerine destek olunan down sendromlu gençler, 3 gün boyunca Engelsizmir 2018'deydi. Fuar alanının tam ortasına kurulan Down Kafe, ilgi gördü. Hem katılımcılar, hem de fuar ziyaretçileri samimiyetleri ve güleryüzlü servisleri ile yürekleri ısıtan gençlerin elinden çay içti. Onların servis ettiği yemekleri yedi. Pek çok kenttten gelen yerel yönetici ve dernek yetkilisi Down Kafe hakkında detaylı bilgi aldı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Down Kafe'nin dezvantajlı grupların topluma kazandırılması adına tüm Türkiye'ye örnek olmasını diledi. Atila, "İşte bu amaçla Engelsizmir 2018'e katıldık. Büyük Park'taki kafeteryamızın bir benzerini Fuar İzmir'e kurduk. Üç boyunca katılımcıların ve ziyaretçilerin gösterdiği ilgi ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesi oldu" diye konuştu. (DHA) 
Son Eklenen Haberler