Aydın'a 7. olarak döndüler

5 Kasım 2018, Pazartesi 22:12

     


Denizli'de Merkezefendi Belediyesi ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından düzenlenen Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sona erdi. Aydın’dan yarışmaya katılan Aydın Efeler Derneği G.S.K. 7. olabildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

İki ayrı dalda yapılan yarışmayı, Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz Dal Diyarbakır Halay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği İle Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli Dal Denizli Sarayköy Gençlik ve Spor Kulübü kazandı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Merkezefendi Belediyesi'nin iş birliğinde geçen Cuma günü Merkezefendi Kültür Merkezi'nde başlayan Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'na, 24 ilden 27 ekip katıldı. Yarışmada halk oyunları ekipleri, yöresel kıyafetleriyle gösterilerini sundu.

Çok sayıda vatandaşın izlediği yarışmada, hakemlerin değerlendirmesi sonucu 'Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz Dal' kategorisinde şampiyonluğu Diyarbakır Halay Gençlik ve Spor Kulübü kazandı. Sivas Kazım Karabekirpaşa İlkokulu- Ortaokulu S.K. ikinci olurken, Kilis H.E.M. Gönüllüler S.K. üçüncü oldu. Aydın’dan yarışmaya katılan Aydın Efeler Derneği G.S.K. yarışmada 7. olabildi.

'Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli Dal' kategorisinde ise Denizli Sarayköy Gençlik ve Spor Kulübü birinci oldu. Adana Seyhan Belediye Spor Kulübü ikinci, Van Tuşba H.E.M Gençlik ve Spor Kulübü ise üçüncü oldu. Yarışma sonrası dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi. Merkezefendi Belediye Başkanı AK Partili Muhammet Subaşıoğlu, iki gün süren yarışmayı izlemeye gelen tüm vatandaşlara teşekkür etti.(ERDAL AYDIN)

Fotoğraflar: SERCAN AKDAĞ 
Son Eklenen Haberler