Öğretmenler okçuluk eğitimlerine hazırlanıyor

9 Kasım 2018, Cuma 13:09

     


İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Okçular Vakfı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri'ne bağlı okullarda açılacak Okçuluk Eğitim Merkezi'nde eğitim verecek öğretmenler kurs görmeye başladı. Öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği kursta, beden eğitimi branşı başta olmak üzere fizik, fen bilimleri, ilköğretim matematik branşından toplam 120 öğretmen sertifika sahibi olacak ve 2019 yılında açılacak okçuluk kurslarında eğitimci olarak görevlendirilecek.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Okçular Vakfı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında İlçe Milli Eğitim müdürlüklerine bağlı okullarda açılacak Okçuluk Eğitim Merkezlerinde görevlendirilmek üzere eğitimciler kurs görmeye başladı. 07-11 Mayıs tarihlerinde 60 öğretmenin kurs kapsamında sertifika almasının ardından 05-09 Kasım tarihlerinde de ikinci grup olan öğretmenler kurs görüyor. Toplamda 120 öğretmen sertifika aldıktan sonra, İlçe Milli Eğitim müdürlüklerine bağlı 60 okulda tamamı lise ve ortaokul öğrencilerinden oluşan gruplara yönelik okçuluk kursları başlayacak. Bin öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan kurs sonunda ise okçuluk yarışmaları ve ödül töreni düzenlenecek.

'GELENEKSEL OYUNLAR TOPLUMA KAZANDIRILMALI'

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden düzenlenecek kurslarla ilgili yapılan açıklamada, "Türk kültür ve spor tarihi için oldukça önemli ve ayrı bir yere sahip olan ata sporumuz okçuluk, aynı zamanda esaslı bir ahlaki eğitim ve nefis terbiyesi vasıtasıdır. Gençlerimiz; yay ile sabrı, ok ile hedefe kilitlenmeyi öğrenecek. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülkemizde ve dünyada milletlere mâl olmuş geleneksel oyunların yeniden topluma kazandırılması, yaygınlaşması ve gelecek kuşaklara aktarılması noktasında bu çalışmaları çok önemsiyoruz. Gençlerimiz geleneksel okçuluk sporumuzdaki başarıları ile göğsümüzü kabartacaklar" denildi. (DHA) 
Son Eklenen Haberler